Przydatność 65%

Potrawy jarskie-smażone i duszone

Autor:

1.Potrawy jarskie-wyroby kulinarne produkowane z warzyw,grzybów oraz przy zastosowaniu takich dodatków jak:ser,jaja,ryby,ciasto,owoce morza.Stosuje się je jako dania podstawowe do obiadu i kolacji.

2.Potrawy jarskie smażone:
a)potrawy smażone saute-czyli opruszane przed smażeniem samą mąką
b)potrawy jarskie panierowane-najpier w mące,następnie w jajku i bułce tartej
c)kotlety z warzywnej masy mielonej (kotlety:warzywne,ziemniaczane,sojowe,z grzybów). Warzywa można także smażyć w cieście nalesnikowym i cieście biszkoptowym.

3.Potrawy jarskie duszone:
Na proces ten składa się krótkie obsmażanie a następnie gotowanie w wytworzonym soku lub podlanie wywarem ewntualnie wodą pod przykryciem.Do duszenia najlepiej nadaje się: papryka,kabaczki,kapusta,bakłażany,pomidory,świeże grzyby.Surowce te można nadziewać, nadzieniami grzybów z sera,jaj,kasz,warzyw,krótko obsmażać i dusić pod przykryciem. Potarwy jarskie duszone stosuje się jako danie podstawowe lub gorącą i zimną zakąske.

4.Potrawy jarskie pieczone:
Do pieczenia najlepiej nadają się:owoce,papryki,kalafiory,brokuły,kabaczki,buraczki ćwikłowe. Ponieważ warzywa są pieczone zawsze ze skórką zostają w nich zachamowane prawie wszystkie witaminy i skł. min.Przed pieczeniem należy bardzo starannie przeprowadzić obróbkę wstępną.Następnie układa się je na blaszce,owija w folię aluminiową lub układa w naczyniu żaroodpornym i piecze w temp. 180-250 st. Celcjusza.Odmianą potraw pieczonych są warzywa nadziewane różnymi masami (papryka faszerowana,pomidory i ogórki faszerowane,ziemniaki pieczone z różnymi dodatkami).Odmianą potraw jarskich pieczonych są różnego rodzaju zapiekanki z warzyw,do których używa się głównie ziemniaków,grzybów oraz wszelkich dodatków (jaja,sery,przyprawy).

Przydatna praca?
Przydatna praca? tak nie 46
głosów
Poleć znajomym

Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu.

Zgłoś naruszenie