• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Ogrody Tivoli to według mnie najpiękniejsze miejsce w Europie. Tivoli znajduje się w centrum Kopenhagi która jest stolicą Dani. Są to ogrody połączone z parkiem rozrywki. Jest jedną z największych atrakcji turystycznych.
W Tivoli byłam tylko raz, tak jak raz byłam w Dani. Najpierw myślałam że jest to jeden z tysięcy takich samych wesołych miasteczek w których byłam. Jednak bardzo się myliłam. Kiedy przekroczyłam bramy Tivoli znalazłam się w zupełnie innym świecie. Ze zgiełku i szarej codzienności miasta przeniosłam się w niesamowity świat baśni i magi. Poczułam się jakbym znowu miała 6 lat, obudziły się we mnie niesamowite wspomnienia z dzieciństwa. Wszędzie było słychać śmiech i zabawę. Tivoli wygląda jakby część Kopenhagi zatrzymało się w czasie. Co chwile można było spotkać ludzi na szczudłach, cyrkowców, orkiestrę dętą w śmiesznych strojach czy stare bryczki. Architektura Tivoli jest również w starym stylu. Znajdują się też tam amfiteatr na którym co jakiś czas aktorzy odgrywają sceny z bajek Andersena, a na mniejszych scenach zawsze grała miła dla ucha muzyka. W Tivoli znajduje się też dużo sklepów z pamiątkami i zabawkami. Ale nie były to takie zwykłe sklepy. Można było znaleźć tam ręcznie robione zabawki którymi bawiły się nasze babcie, niesamowite ozdoby choinkowe i niespotykane już stare przedmioty które były świetne na prezent czy pamiątkę z Dani. W innym zakątku Tivoli można było znaleźć niesamowite ogród z fontannami i niewielkim stawem po którym można było pływać łódkami. Były tam wiele zakątków w których siedziały zakochane pary albo nowożeńcy robili sobie zdjęcia.
Jak na wesołe miasteczko przystało znajdowały się tam karuzele. Od malutkich karuzelek dla najmłodszych aż do zapierających dech w piersiach kolejki górskie, ogromnych wież z których spada się z niesamowitą prędkością i szalenie wirujących karuzel wyłącznie dla ludzi posiadających stalowe nerwy. Każdy mógłby znaleźć tam rozrywkę dla siebie. Na terenie Tivoli znajdują się tez liczne restauracje, puby i kawiarnie w których można znaleźć potrawy z kuchni Duńskiej i światowej jak i również niesamowite wypieki i słodkości takie jakie robiły nasze babcie i prababcie. Co chwile można spotkać stoisko z watą cukrową albo ogromnymi lizakami w niezliczonych kolorach.
Ogrody Tivoli uznaje za najpiękniejsze miejsce w Europie ponieważ przeniosły mnie w świat dzieciństwa. Tivoli jest przytulnym i magicznym miejscem do którego przyjść każdy od przedszkolaków poprzez nastolatki osoby dorosłe a kończąc na staruszkach- każdy zajdzie dla coś dla siebie. Tam wszystko działo się jak w bajce. Każdy kto chciałby stać się choć na chwile dzieckiem powinien tam przyjechać. Przeżyłam tam niesamowite chwile beztroski a jednocześnie chwile grozy i nagłe przypływy adrenaliny. Szkoda że byłam tam tylko jeden dzień ponieważ pewnie odkryłabym nowe zakątki Tivoli które na pewno by mnie zadziwiły swoją magią i niepowtarzalnością.

Przydatna praca?
Przydatna praca? tak nie 13
głosów
Poleć znajomym

Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu.

Zgłoś naruszenie
JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI? x ads

Otrzymałaś kupon na darmowe lekcje angielskiego.

3 MIESIĄCE NAUKI MOŻESZ MIEĆ GRATIS.
Odbierz kupon rabatowy