Przydatność 45%

Scenariusz lekcji języka hiszpańskiego. Temat: ¿Dónde vives? - verbos regulares y muebles

Autor: shantel13

SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

Klasa: I gimnazjum
Czas: 45 min.

Temat: ¿Dónde vives? - verbos regulares y muebles.

Cel główny:
Uczeń potrafi:

- GRAMATYKA: odmienic w czasie teraźniejszym czasowniki z grupy II -er i III -ir,
- LEKSYKA: operować podstawowymi zwrotami w zakresie sytuacji codziennych: pytanie o drogę; opisac pomieszczenia domu;

Formy pracy:
- indywidualna,
- grupowa,

Metody:
- lingwistyczne (komunikatywne),
- podające (objaśnienia),
- praktyczne,

Środki dydaktyczne:
podręcznik - "Español de pe a pa" cz. 1 (podręcznik i zeszyt ćwiczeń) + płyta CD + tablica

Przebieg lekcji:

Tok lekcji oraz Czynności ucznia
1. Przywitanie, sprawdzenie obecności,

2. Sprawdzenie pracy domowej (u każdego ucznia w czasie trwania lekcji),

3. Krótka powtórka z czasowników z grupy I -ar w czasie teraźniejszym

4. Zapoznanie uczniów z tematem lekcji - Uczniowie zapisują temat lekcji do zeszytu.

5. Objaśnenie odmiany czasowników w czasie teraźniejszym dwóch grup czasowników regularnych: II -er, III - ir

6. Zapisanie do zeszytu informacji na temat odmianych czasowników.

7. Ćwiczenie 1 str.39 (podręcznik)

8. Odsłuchanie dialogów ze strony 36 i 37 (podręcznik)

9. Praca w grupach/parach : ułożenie prostych dialogów z uzyciem podstawowych zwrotów pytania o droge.

10. Ocena aktywności i odczytanie dialogów.

11. ćwiczenie 2 str. 39 (podręcznik)

12. cwiczenie 1 i 2 str. 20/21 (zeszyt ćwiczeń)

13. Zapoznanie się ze słownictwem zawartym na str. 39 (podrecznik)

14. Zadanie domowe: 3/22 (zeszyt ćwiczeń) i 11/30 (zeszyt ćwiczen)

15. Podsumowanie - Uczniowie odpowiadają na pytania nauczyciela dotyczące tematu lekcji,

16. Zakończenie zajęć

Przydatna praca?
Przydatna praca? tak nie 17
głosów
Poleć znajomym

Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu.

Zgłoś naruszenie