profil

Co sądzisz o wpływie dynamicznego rozwoju przemysłu na życie na Ziemi?

poleca 87% 107 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
Ziemia

Co sądzisz o wpływie dynamicznego rozwoju przemysłu na życie na Ziemi?

Żyjemy w czasach przełomów. Z dnia na dzień kruszą się systemy polityczne, zmieniają się mapy świata, powstają co raz to nowe fabryki, co doprowadza do zmian przyrodniczych i rozwoju przemysłowego. Zwiększa się poziom emitowanego w powietrze dwutlenku węgla. Prowadzi to do wielu kataklizmów i zmian klimatycznych.
Więc? Czy dynamiczny rozwój przemysłu ma nadal korzystny wpływ na życie na Ziemi? Czy niszczenie atmosfery i własnego miejsca zamieszkania wpływa korzystnie na nasze zdrowie? Przecież co raz częściej słyszy się o zwiększeniu dziury ozonowej i przesunięciu klimatu. Mamy tego dowód spoglądając codziennie przez okno.
Argumentem przemawiającym na niekorzyść postawionej tezie jest to, iż wielu państwom dzięki raptownemu rozwoju przemysłu ogromna liczba cywilizacji krajów europejskich jak i amerykańskich ma z czego żyć i gdzie pracować. Zmniejszyły się ceny wielu produktów, przez co biedniejsza ludność poszczególnych krajów ma za co zjeść potrzebny każdemu posiłek. Ma to również pozytywny wpływ na rozwijanie różnych dziedzin nauki. Udoskonaliły się, a raczej został osiągnięty postęp w technice medycznej oraz w farmacji.
Zwrócę uwagę na bardzo ważny fakt, dynamiczny rozwój przemysłu nie jest aż tak korzystny dla życia każdego człowieka. Na szczęście mieszkamy w kraju, gdzie nie objawiają się większe katastrofy. Jednak posłużę się przykładami, które znajdują się na innych kontynentach, gdzie występują liczne trzęsienia ziemi, huragany, tornada, wybuchy wulkanów, bądź Tsunami. Wszystkie te zakłócenia klimatyczne są wywołane niszczeniem atmosfery. Innym dowodem potwierdzającym słuszność postawionej powyżej tezie jest to, gdyż nadmierne emitowanie CO2 w powietrze prowadzi do niszczenia dziury ozonowej, powłoka która chroniąc skorupę ziemską przed nadmiernym promieniowaniem UV przepuszcza co raz więcej promieni szkodliwych dla naszego klimatu i zdrowia. To oczywiste, że wraz z niszczeniem klimatu powstają anomalia związane z florą i fauną. Co raz większe obszary na Ziemi ulegają przesuszeniu, a niektórym zwierzętom grozi wyginięcie.
Przytoczone powyżej argumenty potwierdzają, że dynamiczny rozwój przemysłu na Ziemi ma swoje plusy i minusy. A więc trudno temu udowodnić winę, bądź rację. Jednak możemy temu zapobiec w najprostszy sposób. Wystarczy zacząć segregować śmieci, używać mniejszej ilości aerozoli i jeździć samochodem wyłącznie napędzanym na paliwo bezołowiowe.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie
Opracowania powiązane z tekstem

Czas czytania: 2 minuty