Przydatność 55%

Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie.... Napisz opowiadanie o przyjaźni

Autor:

Przyjazn!!!Dawno , dawno temu przed wieloma wiekami , w pięknym dalekim miasteczku , którego na mapie już nie ma mieszkała pewna dziewczynka o imieniu Himena . Chodziła ona do 6 klasy . Była bardzo ładna , skromna oraz dobra , ale niektórzy niedostrzegali tego . Miała ona ,niby dwie przyjaciółki Annę i Marzenę , które co chwila o przyjaźni prawiły , ale gdy przyszło co do czego to Anna zawsze uciekała , a Marzena wymyślała cokolwiek by uciec , i takie to były przyjaciółki . Rodzice Himeny byli bardzo z niej dumni , ponieważ miała dobre stopnie w szkole .
Pewnego razu dziewczynka wraz z niby przyjaciółkami poszła nad rzekę , aby się pokąpać i poopalać , gdyż była wspaniała pogoda na kąpiel . W tym właśnie dniu Anka i Marzena pokazały , że nie są prawdziwymi przyjaciółkami . A było to tak :
.........gdy dziewczęta poszły się kąpać do wody , Himena zaproponowała zabawę w ganianego w wodzie .
Dziewczęta zgodziły się ale po chwili Anka z Marzeną zobaczyły jakichś dwóch przystojnych chłopców .
Zaraz tam pobiegły , tylko się mignęły a Himena została sama jak palec . Dziewczyna wołała do nich ale one powiedziały że nie znają tej dziewczyny która do nich woła . Dziewczę było bardzo złe z tego powodu i poszło do swojego domu , tam z kolei przyjechało państwo Walczak do rodziców wraz z dziećmi : Pauliną i Oskarem . Himena bardzo ucieszyła się , ponieważ wszyscy razem poszli na lody do cukierni u pani Anny Koral . Rodzice i dzieci bardzo się ucieszyli ze spaceru do parku i pójścia na lody . A tak w ogóle to Anka
i Marzena znikły Himenie z oczów raz na zawsze- taką nadzieje miała Himena .
Po kilu dniach dziewczyna wraz z rodzicami pojechała na dwa tygodnie do Warszawy , właśnie tam Himenka mała dziewczynka poznała prawdziwą przyjaźń. Właśnie w drugim tygodniu wakacji Himena poszła pospacerować po warszawskich dzielnicach i wtedy natrafiła na uliczkę , na której znajdowali się bezdomni . Przechodząc tamtędy , dziewczynka omal nie rozpłakała się , czuła w sercu żal , smutek i nienawieść do Pan Boga , za to że wielki stwórca nieba i ziemi mógł pozwolić , aby ludzie mieszkali na polu , w slumsach albo na przystanku autobusowym niektórzy nawet nie mieli czym się okryć , a co dopiero jakiekolwiek jedzenie.


W pewnej chwili nieznajomy chłopiec podszedł do smutnej Himenki i zapytał ją czy nie ma kawałka chleba . Dziewczynka pomyślała i z wielkim zapałem zaproponowała dziecku pójście z nią do domu na kromki chleba i herbatę . Chłopiec z uśmiechem zgodził się i razem powędrowali do chatki. Po drodze Himena zapytała chłopczyka jak ma na imię , chłopiec bez wahania powiedział że ma 13 lat i ma na imię Rafał .
Himena zrobiła mu kromki i herbatkę a on wtem ukąpał się , i ubrał się w ubrania znalezione przez dziewczynkę w szafie . Gdy chłopiec był gotowy , czyli ukąpany , dobrze ubrany i pojedzony dziewczę zaproponowało Rafałowi zabawę . I było tak przez kilkanaście dni Rafał i Himena zostali przyjaciółmi ,właśnie w te wakacje została zawarta prawdziwa przyjaźń . Himena w ten dzień zrozumiała że :
„ Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Rodzina Himenki zabrała chłopca ze sobą do Cholewek Dolnych , ponieważ nie miał on rodziny i smutno by mu było po tylu dniach spędzonych z dziewczynką .
W ten sposób rodzinka powiększyła o jedną osóbkę .
Po kilku latach Himena spotkała się z byłymi przyjaciółkami na dworcu autobusowym żebrzące o pieniądze
.............myśląc , dziewczyna wrzuciła im na tace 50gr. mówiąc :
-I co moje drogie byłe przyjaciółki , trzeba było się tak chwalić drogimi ciuchami , gonić za chłopcami w takim wieku jak 13 lat . Teraz macie czego chciałyście .
Odwracając się powiedziała jeszcze:
-Nie żal mi was !
Anka i Marzena były bardzo zaskoczone jej zachowaniem , ale Marzena powiedziała :
-Ona ma racje , to myśmy sobie zawiniły !
-Wcale nie ! –powiedziała Anka z płaczem i wielkim żalem do Himeny .
........po pięciu latach, gdy Himena miała już 24 lata wyszła za wspaniałego chłopak o imieniu Darek . Także Rafał znalazł sobie dziewczynę .


Wszyscy żyli oni długo i szczęśliwie , a pierwsza para miała trojkę dzieci : Iwonkę , Germana i Dorotkę a druga Klaudie , Roberta i Marzenę .
A morał z tego jest taki :
Tym którzy o przyjaźni prawią , nie ufaj
Tym ufaj i waż ich ze złotem ,
Którzy są przyjaciółmi , a nie mówią o tym
i
pamiętaj

Ze prawdziwych poznaje się w biedzie !!!

Autor : Dorota Ch.

Przydatna praca?
Przydatna praca? tak nie 45
głosów
Poleć znajomym

Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu.

Zgłoś naruszenie
JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI? x ads

Otrzymałaś kupon na darmowe lekcje angielskiego.

3 MIESIĄCE NAUKI MOŻESZ MIEĆ GRATIS.
Odbierz kupon rabatowy