profil

Czy chciałbyś być dla kogoś autorytetem? Jeśli tak to dla kogo? Odpowiedź uzasadnij

Ostatnia aktualizacja: 2022-01-29
poleca 85% 126 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Czy chciałbyś być w przyszłości dla kogoś autorytetem? Jeśli tak to, dla kogo? Odpowiedź uzasadnij na konkretnych przykładach.

Chciałabym być w przyszłości autorytetem dla moich dzieci i młodzieży będącej w moim wieku. Z encyklopedycznych haseł wiadomo nam, że autorytet to prestiż osoby, grupy lub organizacji oparty na uznanych i cenionych w środowisku lub społeczeństwie wartościach takich jak religia, prawo, nauka itp. Autorytet ma osoba, która dysponuje dużą wiedzą, ale też w zależności od przyjętych społecznie wartości dużą siłą lub bogactwem. W oczach innych jest człowiekiem godnym naśladowania.

Pierwszym argumentem na potwierdzenie mojej tezy jest fakt, iż człowiek posiadający chęć bycia autorytetem dla innych musi być osobą niezwykle odpowiedzialną. Musi umieć odpowiadać za swoje postępowanie i czyny. Powinna być przekonana wewnętrznie o konsekwencjach ponoszonych przez czyjeś lub swoje złe maniery, działania. Uważam, że w jakiś sposób jestem już osobą odpowiedzialną. Umiem odpowiadać za siebie, czasem przychodzi mi również odpokutować za występki mojej młodszej siostry.

Autorytetem powinna być także osoba dobra oraz pomocna, która jest życzliwie nastawiona do życia. Wspiera innych w działaniach. Pomaga innym ludziom w mniejszym lub większym stopniu rozwiązywać kłopoty i posiada uzupełniający charakter w stosunku do różnych dziedzin.

Dla mnie ktoś towarzyski, grzecznościowy, posiadający duże grono przyjaciół również jest autorytetem. Ma u swojego boku ludzi, którzy wierzą w jego prawdziwość, że mogą mu ufać i nigdy ich nie zawiedzie, nie zdradzi. Przez to zyskuje sobie wyrazy dużej sympatii u innych, co wpływa na jego życie.

Czyli jest również osobą obrotną, zaradną. Potrafi w pozytywny sposób wykorzystać swoje znajomości. Posiada taką charyzmę i umie wpłynąć na innych ludzi. Umie przekonać ich do swojego zdania z dużą dyplomacją.

Dziś autorytety są nam bardziej potrzebne niż kiedykolwiek. Dobrym autorytetem moralnym może być Ojciec Święty. W swoim wcześniejszym życiu był młodym i sympatycznym Karolem, natomiast jako już głowa Kościoła Katolickiego udowodnił całej ludzkości, że jest silny i oddany w służbie bliźniemu. Pomimo słabego zdrowia i wielu uciążliwości docierał wszędzie tam gdzie był potrzebny niosąc ludziom orędzie pokoju i miłości. Pocieszała ubogich, chorych, strapionych dodając im wiary i otuchy. Podziwiam Jana Pawła II za jego głęboką determinacje i wiarę w drugiego człowieka, za umiłowanie własnej ojczyzny i całej ludzkości.

Prestiż człowieka zależy też od posiadanych umiejętności w pewnej dziedzinie zdobyte dzięki wykształceniu lub doświadczeniu życiowym. Jest to osoba dysponująca duża wiedzą. W tym wypadku dla niektórych może być to osoba uczona, nauczyciel.

Liczy się również realizowanie swoich marzeń. Powinno dążyć się do czegoś upragnionego, wytworzonego w swojej wyobraźni. Jeśli komuś zależy na dobrej pracy i wygodnym życiu powinien wyrażać chęci do nauki, aby osiągnąć założone cele. Z takiej osoby mogłabym brać przykład, ponieważ dąży do swoich ideałów. Zdaje ona sobie sprawę ze swoich niedoskonałości.

Być autorytetem dla innych to duże wyróżnienie. Jest to człowiek prawy, posiadający wszystkie pozytywne cechy. Dlatego chciałabym być autorytetem, wzorem do naśladowania dla swoich dzieci, tak jak moja mam jest nim dla mnie. Staram się pod wieloma względami naśladować, postępować podobnie jak ona i analizować jej wyczyny. Jest to dobra kobieta i chciałabym, aby moje dzieci były tak ze mnie dumne jak ja jestem ze swojej rodzicielki. Nasz prestiż zależy tylko od nas, od tego jak go zbudujemy.

Załączniki:
Czy tekst był przydatny? Tak Nie
Opracowania powiązane z tekstem
Komentarze (1) Brak komentarzy

ta praca jest czymś co mi było potrzebne do mijej rozprawki na temat czy w rodzinie potrzebny jest autorytet przeczytając tą ową notke znalazłam wiele argumentów do swojej pracy więc oceniam prace na 6

Treść zweryfikowana i sprawdzona

Czas czytania: 3 minuty