Przydatność 75%

Kim jest dla mnie Jan Paweł II?

Autor:

Dwadzieścia pięć lat temu zdumiony świat przywitał nowego papieża, który przybył do Stolicy Piotrowej z dalekiego kraju – Polski. Było to 16 października 1978 roku o godzinie 17.15. Dziś cały świat zna, ceni i kocha Jana Pawła II za Jego niestrudzoną działalność apostolską. Dziękuje Bożej Opatrzności za tak długi pontyfikat Ojca Świętego, jest on wielkim darem dla Kościoła, świata, całej Polski i dla mnie.
Babcia opowiadała mi że dwadzieścia pięć lat temu, we wszystkich kościołach leszczyńskich rozbrzmiewały dzwony kościelne. Ludzie nie wiedzieli co się dzieje, myśleli że rozpoczęła się wojna, a tu taka niespodzianka...
Polak papieżem...

Jan Paweł II jest dla mnie Świadkiem Nadziei. Sama myśl o nim dodaje mi otuchy, że nie wspomnę o słuchaniu i czytaniu. Papież jest dla mnie osobliwością obecnych czasów, staje się znakiem przemian, nadziei i miłości. Jest niepodważalnym autorytetem, człowiekiem wielkiej myśli, czynu, umysłu.

On wyciąga błogosławiącą rękę do każdego człowieka...
To mnie w Nim zadziwia, ta Jego prostota i bezpośredniość, jest dla mnie światłem w otaczającej nas ciemności. Każdy na świecie dobrze kojarzy Tego staruszka który z trudnością zalicza kolejne pielgrzymki oraz próbuje nam powiedzieć „bądźcie dobrzy dla siebie”. Wypowiadając te słowa widać jakich cierpień doznaje, a nam ludziom serce się „kraja” widząc Jego słabszego z dnia na dzień. Często zapominamy o tym hipnotyzującym uroku, powracając do swoich codziennych czynności i wchodząc ponownie w ciemność, ale chwile potem staje przed nami twarz Ojca Świętego i u człowieka ukazuje się iskra a z tej iskry wybucha ogień i rozbija ciemność; widać już tylko światło i łze człowieka który z trudnością próbuje wypowiedzieć słowa "bądźcie dobrzy dla siebie"...

Każdego dnia myśle o Nim i modle się aby Bóg pozwolił mu posługiwać jak najdłużej.

Przydatna praca?
Przydatna praca? tak nie 179
głosów
Poleć znajomym

Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu.

Zgłoś naruszenie