Kamienie na szaniecAleksandra Kamińskiego – jest to książka obok, której ikt nie powinien przejść obojętnie. Ukazuje ona dwa ideały:BOHATERSTWO i SŁUŻBĘ. Bohaterowie tej książki to : Rudy- Jan Bytnar, Zośka – Tadeusz Zawadzki , Alek – Aleksy Dawidowski.. Ukończyli Gimnazjum im. Stefana Batorego w Warszawie. Zdolni, mądrzy, ambitni. Nie wszystko było dla nich proste. Losy tych wspaniałych chłopców potoczyły się tragicznie. Cała trójka zmarła.
Czy tak wielka ofiara Rudego, Alka i Zośki była potrzebna? Spróbuję na to pytanie udzielić odpowiedzi.
Podczas II wojny światowej trzeba było walczyć z okupantem. Chłopcy ofiarnie i z poświęceniem, jeden po drugim ginęli, bronili honoru Polaków walczyli o wolność swojego kraju , podejmując niebezpieczne działania. Chcieli zrobić dla Polski jak najwięcej. Sądzę, że swoją
postawą udowodnili innym ludziom, iż trzeba walczyć do samego końca chociaż czasami jest to bardzo ciężkie i nie mamy już sił.
Bohaterowie tej opowieści uzmysłowili współczesnej młodzieży, że takie wartości jak: przyjaźń, miłość, odwaga, poświecenie powinny być dla nas najważniejsze. Pokazali to w akcji pod Arsenałem. Alek i Zośka po aresztowaniu Rudego zaatakowali samochód, w którym go przewożono. Odbicie przyjaciela udało się jednak w czasie strzelaniny. Alek zostaje ciężko ranny w brzuch. Niestety , nie udaje się uratować Alka i skatowanego Rudego. Posiadać takich przyjaciół to wielki skarb. Oni nigdy nie siedzieli z założonymi rękoma, gdy któremuś z nich działa się krzywda.
Myślę, że ta wielka ofiara Alka, Rudego i Zośki była potrzebna, ponieważ możemy brać z nich przykład. Udowodnili, iż w naszym życiu nie są tylko ważne pieniądze, pochodzenie, ale przede wszystkim co jest w środku. Każdy powinien przeczytać tę wzbudzającą podziw powieść.

Przydatna praca?
Przydatna praca? tak nie 84
głosów
Poleć znajomym

Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu.

Zgłoś naruszenie