Przydatność 55%

Opis obrazu "Stworzenie świata"

Autor:

Obraz pt."Stworzenie świata" został namalowany w 1824r. Autorem jego jest William Blake. Dominatą kompowycyjną na obrazie stanowijego główny element- mężczyzna. Z tytułu dzieła wnioskuję, że tym człowiekiem jest Bóg- bochater będący tematem i sensem dzieła. Trzyma on w dłoni cyrkiel, który symbolizuje siłę twórczą, początek wszystkich rzeczy. Ze względu na kształy, z cyrklem wiązana jest alfa. Alfa to pierwsza litera alfabetu greciego, która stała się w znaczeniu przenośnym synonimem początku. Ten człowiek stoi na promieniującej kuli pomięszy cgmurkami. Na jednej chmurce malarz umieścił swoje imię i nazwisko.

Dominującym kolorem, którym namalowany został obraz jest czerwień. Kolor ten ma przypisane wiele znaczeń. Barwa jest związana z krwią, ogniem, potęgą, królewskością, dostojnością. Jest symbolem energii, zapału, odwagi, twórczego dzialania. Pozostałe kolory to żółty i czarny.

Ten obraz jest bardzo piękny i daje dużo do myślenia na teman, jak powstał świat.

Przydatna praca?
Przydatna praca? tak nie 119
głosów
Poleć znajomym

Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu.

Zgłoś naruszenie