profil

Teologia

Szczegóły kursu

Tematyka:Humanistyczne

Tryb: Stacjonarne

Rodzaj:Studia jednolite

Opis zajęć

Specjalność na Wydziale Teologicznym - jednolita magisterska, prowadzona w formie stacjonarnej.
Program naukowo-dydaktyczny tej specjalności obejmuje przedmioty filozoficzno-teologiczne (tzw. kanon kierunku teologii), historyczne, socjologiczne i politologiczne, lektoraty języków nowożytnych oraz przedmioty z zakresu komunikacji społecznej, mediów i dziennikarstwa, takie jak: historia mediów i dziennikarstwa, media w Polsce i za granicą, nauka Kościoła o mediach i dziennikarstwie, Kościół a polityka, teorie komunikowania społecznego, misja i osobowość dziennikarza, ewangelizacja medialna, etyka dziennikarska, pedagogika mass mediów, dziennikarstwo a kultura, encyklopedia prawa dla dziennikarzy, prawo prasowe i autorskie, media a opinia publiczna, gatunki dziennikarskie (informacja, wywiad, reportaż, komentarz, esej, felieton), międzynarodowy obieg informacji, kultura i stylistyka języka dziennikarskiego, retoryka i erystyka, publicystyka religijno-społeczna, reklama i marketing medialny, public relations, podstawy edukacji medialnej, dydaktyka mediów, edukacja medialna w szkołach, analiza hospitacji i praktyk szkolnych, prasa lokalna i parafialna, warsztaty dziennikarstwa prasowego, radiowego i telewizyjnego, edytorstwo poligraficzne i elektroniczne, ćwiczenia z technik komputerowych, internetologia, publikowanie w internecie, systemy portalowe, analiza prasy, fotografia prasowa.
W programie dydaktycznym III i IV roku studiów jest osiem specjalizacji: prasowa, radiowa, telewizyjna, internetowa, reklamowa, public relations, edytorska i edukacyjno-medialna. Ponadto w okresie wakacji obowiązują 4-tygodniowe praktyki zawodowe, które studenci III i IV roku odbywają w redakcjach czasopism, radia i telewizji, a także w wydawnictwach, w szkołach (we wrześniu), agencjach reklamy, marketingu i public relations.
Studia teologiczno-dziennikarskie w UKSW przygotowują do zawodu zarówno merytorycznie jak i praktycznie, obejmując w swym programie przedmioty filozoficzno-teologiczne i zajęcia medialno-dziennikarskie. Absolwenci tych studiów są więc kompetentni w sprawach Kościoła, w dziedzinie chrześcijańskiej teologii, etyki, pedagogiki, antropologii i kultury duchowej.
Celem i zadaniem tych studiów jest przygotowanie przyszłych dziennikarzy prasowych, radiowych i telewizyjnych, zarówno w mediach katolickich jak i świeckich (np. w dziale religijno- -społecznym czy kulturalnym danego medium), pracowników agencji informacyjnych, reklamy, marketingu medialnego, public relations, rzeczników prasowych różnych instytucji, a także nauczycieli "edukacji medialnej" oraz "religii" w szkołach (po zaliczeniu na odrębnych kursach wymaganej pedagogizacji).

  • Czas trwania: 10 semestrów
  • Data rozpoczęcia: 2015-01-31 23:00:00
Kontakt

ul. Dewajtis 5
01-815 Warszawa

+48 022 839 92 81

Opcje dodatkowe

Odwiedź stronę WWW