profil

Filologia, specjalność filologia niderlandzka

Szczegóły kursu

Tematyka:Filologia

Tryb: Niestacjonarne (wieczorowe)

Rodzaj:Studia I stopnia

Opis zajęć

Zasady przyjęć na studia pierwszego stopnia (3-letnie licencjackie)

I. Wszyscy kandydaci na I rok 3-letnich studiów filologii niderlandzkiej mogą uzyskać w trakcie rekrutacji maksymalnie 200 punktów rekrutacyjnych. Lista rankingowa jest wspólna dla kandydatów z NOWĄ i STARĄ MATURĄ.

II. Kandydaci z NOWĄ MATURĄ traktowani są w sposób następujący:

1.W postępowaniu rekrutacyjnym uwzględnia się jedynie wyniki maturalnych egzaminów pisemnych.
2.Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna przelicza punkty maturalne uzyskane przez tych kandydatów według poniższych zasad:
A. Za – zadeklarowany jednoznacznie – język obcy nowożytny wybrany przez kandydata/kę (języki do wyboru: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski) na poziomie rozszerzonym współczynnik rekrutacyjny wynosi 1,0 (100 punktów maturalnych = 100 punktów rekrutacyjnych)
Za – zadeklarowany jednoznacznie – język obcy nowożytny wybrany przez kandydata/kę (języki do wyboru: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski) na poziomie podstawowym współczynnik rekrutacyjny wynosi 0,6 (100 punktów maturalnych = 60 punktów rekrutacyjnych)
B. Za język polski na poziomie rozszerzonym współczynnik rekrutacyjny wynosi 0,6 (100 punktów maturalnych = 60 punktów rekrutacyjnych)
Za język polski na poziomie podstawowym współczynnik rekrutacyjny wynosi 0,4 (100 punktów maturalnych = 40 punktów rekrutacyjnych)
C. Za - zadeklarowany jednoznacznie przez kandydata/kę - dowolny przedmiot do wyboru na poziomie rozszerzonym współczynnik rekrutacyjny wynosi 0,4 (100 punktów maturalnych = 40 punktów rekrutacyjnych)
3.Kandydat/ka wpisuje do kwestionariusza te oceny z poszczególnych przedmiotów (język obcy nowożytny, język polski, przedmiot do wyboru), które pozwolą - po przeliczeniu według podanych współczynników rekrutacyjnych - uzyskać najkorzystniejszy wynik punktowy (wybiera więc – wpisując rezultaty egzaminu – tylko jeden poziom).
W przypadku braku punktacji z przedmiotu wybranego kandydat/ka otrzymuje 0 punktów. Przy braku punktacji z języka obcego nowożytnego lub języka polskiego kandydat/ka nie jest dopuszczony do postępowania rekrutacyjnego.
4.Punkty za język obcy nowożytny, język polski i przedmiot do wyboru sumują się (A +B + C) i są podstawą do umieszczenia nazwiska kandydata/ki na liście rankingowej.

III. Kandydaci ze STARĄ MATURĄ traktowani są w sposób następujący:

1.Oceny uzyskane przez kandydatów na egzaminie maturalnym przeliczane są na punkty rekrutacyjne w sposób, który upodabnia uzyskane przez nich wyniki do wyników nowej matury
2.Za poszczególne przedmioty na egzaminie maturalnym przydzielane są punkty rekrutacyjne z uwzględnieniem następujących współczynników rekrutacyjnych:
Język obcy nowożytny (języki do wyboru: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski) 0.5
Język polski 0.3
Przedmiot do wyboru zadeklarowany przez kandydata/kę 0,2
3.Jeżeli z danego przedmiotu (język obcy nowożytny, język polski, dowolny przedmiot wybrany przez kandydata/kę) na świadectwie maturalnym figuruje zarówno ocena z egzaminu maturalnego pisemnego, jak i ustnego, wówczas należy wpisać ocenę wyższą.
W przypadku braku oceny z przedmiotu wybranego kandydat/ka otrzymuje 0 punktów. Przy braku oceny z języka obcego nowożytnego lub języka polskiego kandydat/ka nie jest dopuszczony do postępowania rekrutacyjnego.
4. Uzyskana liczba punktów jest mnożona przez współczynnik 2,0.
Kandydat/ka może więc uzyskać łącznie maksymalnie 200 punktów rekrutacyjnych za oceny z egzaminów maturalnych.

IV. Na I rok studiów filologii niderlandzkiej przyjęci zostaną kandydaci z największą liczbą punktów według limitu przyjęć.

  • Czas trwania: 3 lata
  • Opłata: 4200 PLN za rok
  • Data rozpoczęcia: 2015-01-31 23:00:00
Kontakt

ul. F.Joliot-Curie 14
50-383 Wrocław

+48 071 343 67 12, 375 22 37
+48 071 343 67 12

Opcje dodatkowe

Odwiedź stronę WWW