Joanna d?Arc jest bardzo dobrym przykładem patronki do bierzmowania. Po pierwsze, była ona silną kobietą, dzielną i nieustraszoną wojowniczką. Kierowała się według określonych zasad, postępowała uczciwie i sprawiedliwie. Mimo swojej siły, ufała Bogu, miała z nim bardzo dobry kontakt. Umiała się całkowicie oddać Jego opiece, zaufać Mu bezgranicznie i realizować plan, który pragnął by wypełniła.
Warto ją naśladować przede wszystkim dlatego, że obaliła stereotypy- mężczyzny jako żołnierza, mężczyzny jako dowódcy i mężczyzny jako bohatera. Drobna, delikatna kobieta, która miała w sobie tak wielka siłę wiary i odwagi? jest idealnym wzorem dla każdej dziewczyny, która chce swoje życie prawdziwie przeżyć: z podniesionym czołem i radością w sercu.
W świętej jest wiele pozytywnych cech, m.in. honor. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, niejednokrotnie bardzo ciężko jest zachować się honorowo i móc być dumnym z siebie i swoich czynów.
Św. Joanna jest moją patronką i sprawuje nad moim życiem opiekę- pomaga podejmować trudne decyzje, być uczciwą we wszystkim co robię i odważną, niebojącą się świata, Boga i życia osobą.

Przydatna praca?
Przydatna praca? tak nie 238
głosów
Poleć znajomym

Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu.

Zgłoś naruszenie
JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI? x ads

Otrzymałaś kupon na darmowe lekcje angielskiego.

3 MIESIĄCE NAUKI MOŻESZ MIEĆ GRATIS.
Odbierz kupon rabatowy