Pierwszym ludziom żyło sie bardzo dobrze w Raju- prowadzili beztroskie życie. Bóg zadbał , o to aby im niczego nie zabrakło, ale Stworzyciel zakazał im kosztować owocu z drzewa poznania dobra i zła.
Aż pewnego dnia, gdy Ewa i dam spacerowali po samym środku Edenu, pojawił się wąż. To zwierzę mogło chodzić i mówić, ale był w nim tzw."wcielony diabeł", którego celem było skusić mieszkających tam ludzi do nieposłuszeństwa wobec Boga. Było i jest to, jak mówi nawet Biblia, "a wąż był najbardziej przebiegły ze wszystkich zwierząt polnych" i wiedział, co ma zrobić, powiedzieć , aby człowiek uległ mu.
Kiedy gad kusił istotę ludzką by zerwała owoc z zakazanego drzewa , posłużył się tym, że będą oni równi Królowi Niebios, mogli rozróżnić dobro od żła. Po tych słowach ulegli i posmakowali tego "zakazanego owocu" i czuli się tak, jakby mogli "przenosić góry", aż do momentu, gdy poczuli wstyd, iż są nadzy.
Zrobili sobie przepaski, aby ukryć swoją nagość. To im nie wystarczyło i schowali sie w krzakach. Od tamtej pory zapomnieli o karze jaka może ich spotkać po nieposłuszeństwu wobec Pana Boga.Wtedy zmógł się wiatr, a wraz z nim pojawił się Jahwe. Był zdziwiony tym ,że nie może znaleźć Adama, więć zawołał go. Głos mężczyzny dochodzi z zarośli. Zaniepokojony tym faktem Najwyższy Kapłan domyślił się, co co sie stało. Zapytał go czy to prawda, a on odpowiedział, że tak.Adam zaczął się tłumaczyć, że to jego żona dała mu ten owoc, a Ewa zrzuciła winę na węża. Wtem Bóg rzucił klątwę na węża. I powiedzial tak do gada:
" Ponieważ to uczyniłeś,
bądź przeklęty wśród wszystkich
zwierząt domowych i polnych,
na brzuchu będziesz się czołgał
i proch będziesz jadł po
wszystkie dni twego istnienia".
Po chwili zwrócił sie Stworzyciel Nieba i Ziemi do kobiety i oznajmił jej los, iż będzie rodzić dzieci w bólu i je wychować, będzie pod władzą Adama.
Natomiast na niego złożył trud zdobycia pożywienia, nakarmienie rodziny. Przepowiedział, że na polach jego będą rosły chwasty, ciernie, oset i będzie pracował w ' pocie czołu", aby wydała ziemia plan.
Bóg dał ludziom ubrania ze skóry. Od tamtej pory człowiek stracił nieśmiertelność i zaczęli umierać. Adam oraz Ewa zostali wygnani z raju, a przed wejściem do Niego stał anioł wyższego rzędu z mieczem, aby strzec bramy do Ogrodu i drzewa życia.
Już od samego początku istota ludzka nie umiała i nadal nie potrafi przyznać się do popełnionego błedu.
Przez pychę i chę bycia wyższym od samego Pana Boga, ludzie zostali skazani na ciężką pracę i śmierć.

Przydatna praca?
Przydatna praca? tak nie 69
głosów
Poleć znajomym

Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu.

Zgłoś naruszenie
JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI? x ads

Otrzymałaś kupon na darmowe lekcje angielskiego.

3 MIESIĄCE NAUKI MOŻESZ MIEĆ GRATIS.
Odbierz kupon rabatowy