Przydatność 70%

Artykuł- Mundurki. Koniec Rewii mody!

Autor:

KONIEC rewii mody, czas MUNDURKÓW!!!

Jeśli chodzisz do publicznej podstawówki lub gimnazjum, to zapewne już od września nosisz mundurek. Czy chcesz, czy nie, musisz w nich chodzić do szkoły. No i co ty na to?

Skąd pomysł mundurków? Tak były minister Edukacji Roman Giertych zareagował na tragiczne wydarzenia w pol- skich szkołach. Każdy pamięta zamieszanie po samobójstwie molestowanej przez szkolnych kolegów 14-letniej Ani z Gdańska. Zdaniem ministra, większości rodziców i dyre- ktorów szkól, mundurki rozwiążą niektóre problemy. W szkole, uczniowie, nie będą przechwalać się drogimi, markowymi ciuchami. Kiedy uczniowie będą nosić jednako- we stroje, łatwiej będzie zauważyć obcą osobę w budynku. Ma być po prostu bezpieczniej. A co o mundurkach sądzą najbardziej zainteresowani, czyli uczniowie? Opinie są różne.

Maszerują klony

Totalna głupota, wszyscy wyglądamy tak samo ? irytuje się Ania, uczennica naszego gimnazjum. Chodzenie w jednakowych mundurkach, wcale nie oznacza, że bied- niejsi uczniowie czują się lepiej. Osoby, które są bogate, nie muszą tego pokazywać tylko poprzez markowe ciuchy. Są jeszcze buty, telefony, odtwarzacze MP3, kurtki, samo? chody rodziców, skutery i wiele innych rzeczy ? tłumaczą uczniowie ? poza tym, zamożni rodzice buntują się, bo ich dzieci zakładają do szkoły jakiś tani i złej jakości uniform. Nie wszyscy uważają również, aby mundurki rozwiązywały problem bezpieczeństwa ? jeśli, ktoś będzie chciał sprzeda- wać narkotyki wśród uczniów, jednolity strój nie przeszkodzi mu w tym. Równie dobrze może dilować przed budynkiem szkoły lub w jej pobliżu. A czy zmieni on zachowanie uczniów? ? Pyta jeden z nauczycieli ? nie sądzę! Zachowanie uczniów nie zależy od tego, jakie ubrania mają na sobie. W mundurku, czy bez i tak będą rozrabiać, zachowywać się wulgarnie, niekulturalnie. Fora internetowe są pełne takich opinii. Uważacie, że jed- nolity strój pozbawi Was indywidualności i wolności. Myślicie, teraz mundurek, a potem co? Oddzielne klasy dla dziewcząt i chłopców, albo osobne szkoły? Może też wy- myślą, aby nie wydawać więcej niż 2 zł, żeby biedniejsi nie poczuli się gorzej ? buntują się gimnazjaliści. Chcielibyśmy, nacieszyć się młodością, luzem, nosić normalne, kolorowe ciuchy, bo może w przyszłości będę pracował gdzieś, gdzie uniform będzie strojem roboczym, codziennym.

Nie wszyscy na NIE

Jednak nie wszyscy buntują się przeciwko mundurkom. ? Będę miała jeden kłopot mniej. Nie będę godzinami zastanawiać się, w czym iść do szkoły; czy to pasuje? Czy raczej nie? ? uśmiecha się Karolina. Niektórzy z Was cieszą się, że nie będzie rewii mody w szkole i dylematów, czy wydać kasę od rodziców na ksiązki, czy kupić markowy ciuch i pochwalić się nim wśród znajomych. Biedniejsi uczniowie twierdzą, że to świetny pomysł, by uczniowie w szkole nosili jednakowe stroje. Uważają bowiem, że szkoła, to budynek przeznaczony tylko do nauki, a nie do pokazów najnowszych trendów mody. Natomiast wiele uczennic twierdzi, że mogą nosić uniform, jednak ten powinien być stylowy i szykowny. Najlepiej biała bluzeczka, krótka spódniczka i eleganckie buty. Jednak taka opcja jest nie do przyjęcia w publicznych szkołach. Koniec odkrytych pępków i wydekoltowanych bluzek. Od września wszyscy uczniowie podstawówek i gimnazjów noszą szkolne wdzianka. Wygląd mundurka w większej części zależał od dyrektora i rodziców. Niestety wielu uczniom nie przypadł on do gustu.

Co myślicie o obowiązku noszenia mundurków? Co sądzicie o naszych mundurkach? Czekamy na wasze opinie! Piszcie do nas z dopiskiem ?MUNDURKI? na adres?.

Redaktor ?..

Przydatna praca?
Przydatna praca? tak nie 10
głosów
Poleć znajomym

Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu.

Zgłoś naruszenie