Jakie są najważniejsze wartości w życiu człowieka? Wielu z nas zadaje sobie to trudne pytanie, w skomplikowanych , życiowych sytuacjach. Staramy się uporządkować je od najważniejszych do tych mniej ważnych, ale jednak obecnych w naszym życiu. W tej pracy przedstawię pięć głównych, moim zdaniem wartości, którymi kieruję się istota ludzka.
Miłość, to uczucie trudne do określenia, a nawet niewyobrażalne i nie w pełni zrozumiane. Każdy człowiek ma kogoś , kogo darzy miłością :partnerską, braterską, rodzicielską itd. Jest ona dla niego bardzo ważna, a nawet najważniejsza, ponieważ dzięki niej nabiera ochoty do życia i ma poczucie własnej wartości. Świadomość, że ma się kogoś dla kogo zrobiłbyś wszystko , dodaję nam skrzydeł i pozwala mieć w życiu cos, o co będziemy walczyć ostatkiem sił.
Kolejną wartością w życiu człowieka, która ma na niego duży wpływ jest przyjaźń. Na niej również opiera się miłość. Istota ludzka jest istotą stadną i nie może normalnie funkcjonować bez kontaktu z innymi ludźmi. Każdy z nas musi mieć kogoś do kogo może zwrócić się z każdym problemem i na kogo będzie mógł liczyć w trudnych sytuacjach i przeciwnościach losu.
Rodzina , to najbliższe nam osoby z którymi jesteśmy spokrewnieni. Ich szczęści i bezpieczeństwo są dla nas priorytetowe Darzymy ich za równo miłością jak i przyjaźnią, dlatego te uczucia są wyżej niż rodzina, w ludzkiej hierarchii wartości . Zrobilibyśmy wszystko by nie stała im się żadna krzywda, a ich smutki i szczęścia przeżywamy prawie tak samo jak oni , a nawet i mocniej.
Czwartą już w hierarchii wartości ludzkiej jest wierność. Ceni ja sobie każdy człowiek. Czy to w interesach czy w związku. Człowiek ceni sobie zaufanie i świadomość tego, że jeśli komuś powierzył np. firmę (interesy) czy siebie (związek) , to może mieć pewność, że osoba ta go nie zawiedzie i będzie wierna temu, co spowodowało , to ze oddaliśmy jej cos aż tak ważnego.
Piątą a zarazem już ostatnia wartością która przedstawię w mojej pracy jest patriotyzm. Człowiek rodzi się jako obywatel i mieszkaniec jakiegoś kraju.. Od dziecka ma wpajaną miłość i szacunek do swojej ojczyzny: w szkole, w domu. Nie zawsze jest dumny z sytuacji w swoim kraju, jednak radość i duma ze swojego pochodzenia, która kształtowana była przez rodziców, ale także i przez historię , rośnie wraz z nim.
Wszystkie pięć wartości , które przedstawiłam w powyższej pracy, odzwierciedlają mój obraz o ludzkiej hierarchii wartości i mam nadzieje, że trafność mojego zdania potwierdzi każdy kto przeczyta tą prace.

Przydatna praca?
Przydatna praca? tak nie 392
głosów
Poleć znajomym

Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu.

Zgłoś naruszenie