Przydatność 60%

Czynniki szkodliwe w miejscu pracy

Autor:

1.Czynniki szkodliwe - chemiczne,fizyczne i biologiczne - są zawsze związane ze środowiskiem pracy

2.Czynniki szkodliwe chemiczne stanowią największą grupę szkodliwości.Najczęściej występują w postaci pyłów,par,gazów i dymów,które przedostają się do organizmu głównie przez drogi oddechowe,w znacznie mniejszym stopniu przez usta i przewód pokarmowy.Wchłonięte w nadmiarze mogą powodować zatrucia.

3.Ostre zatrucia powstają wskutek krótkotrwałego działania szkodliwego o dużym stężeniu w powietrzu.Natomiast zatrucia przewlekłe to wnik narażenia osoby na czynnik szkodliwy przez dłuższy czas,liczony w miesiącach,a nawet w latach.

4.Do czynników szkodliwych fizycznych zalicza się niekorzystny mikroklimat - zimny i gorący - oraz hałas i wibracje.

Hałas - zjawisko akustczne,które w danej chwili i miejscu działa negatywnie na organizm człowieka.Jest najczęściej występującym fizycznym czynnikiem szkodliwym,a jego źródłem są maszyny i urządzenia,w tym wentylacyjne.

5.Do szkodliwych czynników biologicznych należą bakterie,wirusy i pasożyty,które wywołują choroby zakaźne lub zakażenia.

6.Każdy zakład pracy musi zadbać o to,aby występujące tam czynniki chemiczne nie przekraczały najwższych dopuszczalnych stężeń,a szkodliwe czynniki fizyczne,jak hałas i wibracje,najwyższych dopuszczalnych natężeń.

Przydatna praca?
Przydatna praca? tak nie 169
głosów
Poleć znajomym

Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu.

Zgłoś naruszenie
JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI? x ads

Otrzymałaś kupon na darmowe lekcje angielskiego.

3 MIESIĄCE NAUKI MOŻESZ MIEĆ GRATIS.
Odbierz kupon rabatowy