profil

Konspekt lekcji języka angielskiego w I klasie gimnazjum- personal pronouns, "be" positive

poleca 85% 1588 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Małgorzata Kobińska
Nauczyciel języka angielskiego
w Zespole Szkół w Serokomli

SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Klasa: I gimnazjum
Szkoła Zespół Szkół w Serokomli
Czas: 45 min.

Temat: Grammar – personal pronouns, “be” positive

Cel główny:
Uczeń zna zaimki osobowe oraz odmianę osobową czasownika „być”,

Cele operacyjne:
- uczeń poznaje zaimki osobowe,
- uczeń potrafi umieścić zaimki osobowe w tekście,
- uczeń poznaje odmianę czasownika „być”,
- uczeń potrafi umieścić osobowe formy czasownika „być” w tekście,
- uczeń doskonali umiejętność słuchania ze zrozumieniem,
- uczeń doskonali mówienie,
- uczeń poprawnie zapisuje stosowane w czasie lekcji wyrazy, wyrażenia oraz zwroty,
- uczeń rozumie pisemne polecenia,

Formy pracy:
- indywidualna,

Metody:
- lingwistyczne (komunikatywne),
- podające (objaśnienia),
- praktyczne,

Środki dydaktyczne:
podręcznik - Connections 1, zeszyt ćwiczeń - Connections 1, płyta CD, tablica,

Przebieg lekcji:

Tok lekcji oraz Czynności ucznia

1. Przywitanie, sprawdzenie obecności,

2. Sprawdzenie pracy domowej (u każdego ucznia w czasie trwania lekcji),

3. Warm-up – rozgrzewka językowa - Uczniowie przypominają sobie zwroty dotyczące urodzin.

4. Zapoznanie uczniów z tematem lekcji - Uczniowie zapisują temat lekcji do zeszytu.

5. Zad. 4/11 - Uczniowie szukają wyrazów z tabelki w dialogu z zad. 1/10, tłumaczą odnalezione wyrazy, mówią, czy mają liczbę pojedynczą czy mnogą.

6. Zad. 5/11 - Uczniowie uzupełniają tabelkę wyrazami z historii.

7. Wyjaśnienie form skróconych czasownika „be”. - Uczniowie zapisują do zeszytu skrócone formy osobowe czasownika „be”.

8. Zad. A/11 - Uczniowie powtarzają zwroty za lektorem z płyty.

9. Zad. B/11 - Uczniowie powtarzają zwroty za lektorem z płyty.

10. Zad. 7/11 - Uczniowie przepisują zdania ze skróconą lub zwykłą formą czasownika „be”.

11. Zad. 8/11 - Uczniowie uzupełniają zdania odpowiednią formą czasownika „be”, wedle wskazówek lektora z płyty.

12. Zad 1/119 - Uczniowie uzupełniają ćwiczenie czasownikiem „be”.

13. Praca domowa, objaśnienie
Zad. 6/9 – pisanie zdań z formami skróconymi,
Zad. 7/9 – wpisywanie zaimków osobowych oraz skróconych form czasownika „be”,
Zad. 8/9 – uzupełnianie zdań,
Zad. 9/9 – wpisywanie wyrazów do odpowiednich kolumn,

14. Podsumowanie - Uczniowie odpowiadają na pytania nauczyciela dotyczące tematu lekcji,

15. Ocena pracy uczniów

16. Zakończenie zajęć

Czy tekst był przydatny? Tak Nie
Przeczytaj podobne teksty

Czas czytania: 2 minuty