Jedynacy chcieliby mieć rodzeństwo, a ci co mają rodzeństwo chcieliby być jedynakami. Moim zdaniem rodzeństwo jest jedną z lepszych rzeczy w życiu.
Pierwszy argument uświadamia nas, że posiadanie rodzeństwa na bardzo duży wpływ na relacje między rówieśnikami. Kiedy mamy starszego brata lub siostrę i nasze kontakty są bardzo dobre, potrafimy się porozumieć, wspólnie wykonujemy polecenia rodziców to zdobyte pozytywne cechy ułatwiają nam komunikację z otoczeniem i jest nam łatwiej przyzwyczaić się do nowej grupy osób.
Następnym powodem, dla którego warto mieć rodzeństwo jest możliwość powierzania tajemnic, uzyskania rad. Gdy znajdujemy się w trudnej sytuacji i potrzebna jest nam rozmowa zawsze możemy zwrócić się do siostry czy brata. Oni znają nas najlepiej, wysłuchają i powiedzą jakie będzie najlepsze wyjście w danej sprawie.
Kolejnym argumentem jest pomoc w sprawach szkolnych. Starsze rodzeństwo może nam wytłumaczyć niezrozumiały materiał, pomóc w zadaniach domowych. Natomiast, jeśli mamy młodszego brata czy siostrę my możemy sie wykazać. Kiedy będziemy sobie pomagać zaoszczędzimy na czasie, poprawią się nasze relacje i nabierzemy więcej satysfakcji z bycia siostrą lub bratem.
Z kolei przejdę do następnego argumentu jakim jest zabawa. Bycie jedynakiem jest smutne, gdyż nie mamy z kim się bawić i zostaje nam tylko komputer, telewizor czy książka. Gdy mamy rodzeństwo możemy wolny czas wykorzystać na wspólną rozrywkę, na przykład grać w gry planszowe, jeździć na rolkach. Czas spędzony z bliską osobą jest przyjemniejszy niż pusty pokój i komputer.
Ostatnim powodem, dla którego warto mieć rodzeństwo jest możliwość poszerzania grona znajomych. Dzięki bratu czy siostrze poznajemy nowych kolegów i koleżanki, z którymi mamy okazję spotykać się na różnych uroczystościach i zabawach. Miło jest mieć wspólnych przyjaciół i spędzać razem z rodzeństwem i nimi wolny czas.
Moim zdaniem posiadanie rodzeństwa jest o wiele przyjemniejsze niż bycie jedynakiem. Sama mam dwóch braci i nie nie wyobrażam sobie siebie, jako egoistycznej, myślącej wyłącznie o sobie jedynaczce. Rodzeństwo jest jedną z tych wartości, których nie zamieniłabym na nic innego.

Przydatna praca?
Przydatna praca? tak nie 268
głosów
Poleć znajomym

Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu.

Zgłoś naruszenie