profil

A jakie jest twoje ulubione czasopismo??

poleca 85% 588 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Moim ulubionym czasopismem jest Victor Gimnazjalista. Gazeta ta jest przeznaczona dla młodzieży uczęszczającej do gimnazjum. Mogą ją czytać zarówno dziewczynki, jak i chłopcy.
Victor Gimnazjalista jest dwutygodnikiem. Gazeta jest mało obszerna(ma zaledwie 66 stron) i dodatkowo całkiem droga - 4,98 zł. Lecz jak to mawiają nasi rodzice oraz nauczyciele - "Nie liczy się iloś, ale jakoś". Jest to słuszna uwaga z którą się całkowicie zgadzam. Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że Victor Gimnazjalista nie jest jakimś tamdetnym arkuszem papieru. Nie chcę nawet porównywać innych "gazet młodzieżowych" do tej, gdyż to nieładnie. Jednym zdaniem stwierdzę, że są to niewartościowe czasopisma oraz że czytajać je niczego nie zaskuję, wręcz tracę(mam na mysli czas).
O Victorze nie hciałabym pisać takich rzeczy jak: co się znajduje na okładce, jakie pojawiają sie kolory czy też gazeta jest mięka w dotyku. Myślę, że to nie jest najważniejsze.
Bardzo mi się podoba, że Victor gimnazjalista jest podzielony na dwie części: Pierwsza jest zabawna. znajduje się tutaj mnóstwo artukułów dotyczących "Nas", czyli młodzieży. Oczywiście przekazywane są różne wartości oraz problemy dotykające poszczególne grupy, jednak forma tego przekazu jest naprawdę fantastyczna. Na przykład w artykule pt. "Kij w mrowisko- pomaganie na pokaz", jest mowa o tym, że młodzież nie pomaga innym ludziom z przyjemności czy miłości, lecz z konieczności. (Nie potrafię powiedzieć czy się tym zgadzam. chociaż dobre i to, nie ????) W tej części znajduje się też mnóstwo łamigłówek czy krzyżówek, które poprzez zabawę "pomagają" nam stawać się mądrzejszymi ludżmi. Co dwie strony napisany jest jakiś, dowcip (chociaż wg mnie są małośmieszne).
Natomiast druga część czasopisma przeznaczona jest w całości nauce. Stąd możemy się dowiedzieć jak napisać list czy rozprawkę, nauczyć się potęg, zrozumieć twierdzenie Talesa, rozpoznać okresy historyczne zaledwie patrząc na obraz np. "Edward Munch - Krzyk". Od niedawna pojawiają się nawet strony dla usób, które pragną rozszerzać swoje umiejętności językowe ( język angielski, niemiecki oraz francuski) . Są tutaj objasnione natrudniejsze doświadczenia oraz reakcje z chemii czy tez biologii.
Jednak najbardziej mnie się podoba, że pomiędzy tymi dwoma częściami zawart jest test gimnazjalny: raz humanistyczny raz matematyczno-przyrodniczy (co tydzień zmiana).
Wg mnie dzięki tej gazecie umiem o wiele więcej i z radościa mogę stwierdzić, że wiedza ta napewno mnie się przyda na egzaminie gimnazjalnym.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie
Opracowania powiązane z tekstem

Czas czytania: 2 minuty