Przydatność 60%

Indywidualna działalność gospodarcza-stworzenie własnej firmy.

Autor: krzysztofkos

GABINET KOSMETYCZNY
„ MONALISA”
POMYSŁ :
Moim zamiarem jest otworzenie gabinetu kosmetycznego .Pomysł ten powstał
w wyniku mojego zainteresowania kosmetologią , a w szczególności sztuką makijażu.
Uważam , że wiele kobiet marzy o tym , aby w pewnych ważnych dla nich dniach , wyglądać pięknie. Nie każda z nich potrafi zrobić sobie taki makijaż , a ja to potrafię.
Po przeprowadzonych badaniach ankietowych okazało się , że w okolicy w której mieszkam
( osiedle Serbinów ) nie ma żadnego gabinetu kosmetycznego , a najbliższy znajduje się aż na Placu Czerwonym. Na moją decyzję wpłynęło także to , że będzie to moja pierwsza praca na własny rachunek , co dodatkowo rozbudza moją motywację rozwijania się i działania na lokalnym rynku pracy.OPIS DZIAŁALNOŚCI :
Firma , którą chcę założyć będzie prowadzona jako indywidualna działalność gospodarcza o charakterze usługowym. Bardzo duży nacisk mam zamiar położyć na jakość świadczonych przeze mnie usług i atrakcyjność oferty mojego gabinetu.
Gabinet kosmetyczny „ MONALISA” będzie oferował usługi wysokiej jakości i o wysokim standardzie , ale przede wszystkim w przystępnych cenach dla każdej klientki jak i klienta. Swoim klientom będę mogła zaoferować : masaż twarzy, manikiur , pedikiur , piercing , maseczki , peeling , profesjonalny dobór makijażu .

Cennik usług :
- masaż twarzy 12 zł
- manikiur 22 zł
- pedikiur 25 zł
- makijaż 40 zł
- peeling 16 zł
- maseczka 15 zł
- regulacja brwi 10 zł
Piercing :
- uszy 20 zł
- nos 25 zł
- pępek 65 zł
- język 120 zł
- broda 100 zł
- łuk brwiowy 130 zł
+ 5 zł kolczyk/i

LOKALIZACJA :

Tu trzeba wstawić tabelkę z dwiema lokalizacjami bądż z trzema. :-)


Po podpisaniu umowy o wynajem lokalu poszłam do Urzędu Miasta w Tarnobrzegu gdzie zarejestrowałam swoją działalność. Później udałam się do Urzędu Statystycznego
w celu złożenia formularza RG-1 o nadanie numeru REGON. Następnie skierowałam się do Urzędu Skarbowego w celu uzyskania numeru NIP , następnie uzupełniłam formularz
VAT-R . Po otrzymaniu numeru NIP zleciłam wykonanie firmowej pieczątki. Kiedy otrzymałam już pieczątkę zgłosiłam się do ZUS-u , gdzie wypełniłam formularze :
-ZFA
-ZUA
-DRA
-RCA
Na samym końcu zgłosiłam swoją działalność w Inspektoriacie Sanitarnym , aby uzyskać pozytywną opinię co do mojego lokalu.


KOSZTY OGÓŁEM :

- koszt wynajmu lokalu 1000 zł / mc
- stanowisko pracy dla kosmetyczki : dwa krzesła i stolik 700 zł
- wystrój wnętrza gabinetu ( sofa, dwa stoliki, dwa fotele ) 1500 zł
- parkiet + koszty wykonania 3000 zł
- rachunki ( za telefon, wodę , energię ) 500 zł / mc
- szyld 800 zł
- pieczątka 40 zł
- opłaty urzędowe 252 zł
- przybory kosmetyczne 2000 zł
SUMA kosztów : 9792 zł


PLAN ROZWOJU NA 5 LAT :
W ciągu najbliższych 5 lat chciałabym rozszerzyć zakres świadczonych przeze mnie usług, początkowo o zakup jednego biurka przez co mogłabym przyjmować w tym samym czasie więcej niż jedną klientkę, gdyż wraz z tym zakupem mam zamiar zatrudnić jedną wyspecjalizowaną kosmetyczkę.
Po zakończonych studiach licencjackich chciałabym zająć się organizowaniem różnego rodzaju warsztatów oraz kursów przybliżających sztukę makijażu.
Planuję także rozpocząć w moim gabinecie przedłużanie i pogrubianie włosów , robienie makijażu i tatuażu pernamentnego , a także otworzenie jednej kabiny solarium.ŹRÓDŁA FINANSOWANIA :
Aby sfinalizować moją działalność zwróciłam się do Ośrodka Promowania Przedsiębiorców o tzw. wsparcie pomostowe, które współfinansowane jest przez Europejski Fundusz Społeczny , który moją prośbę rozpatrzył pozytywnie i przyznał mi jednorazową dotację inwestycyjną w wysokości 15 000 zł po spełnieniu określonych kryteriów.
Pozostała część kwoty będzie pochodzić z moich własnych oszczędności, a także od najbliższej rodziny.

Przydatna praca?
Przydatna praca? tak nie 18
głosów
Poleć znajomym

Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu.

Zgłoś naruszenie