Przydatność 70%

Inne zakończenie dramatu Romeo i Julia

Autor: mmakerek

Romeo syn Montekich dostał wiadomość Jana. List pochodził od jego spowiednika ojca Laurentego. Romeo czytając pierwsze wyrazy listu przeraził się. Słowa te brzmiały tak: „Drogi Romeo mam dla ciebie wiadomość Julia nie żyje...”

Czytając dalszy ciąg zrozumiał list, Zapytał Baltazara
-A Julia gdzie?
-W grobie ale to już list ci powie.
-Przygotuj konia musze jechać do niej. Natychmiast!
-Tak panie jak rozkażesz.
Romeo z Baltazarem wyruszyli ku Weronie. Romeo na swoim koniu Kalemie a Baltazar na klaczy Karin. W czasie drogi Romeo milczał, a Baltazar widząc że jest zamyślony nie przeszkadzał przerywał jego milczenia
Romeo wiedząc gdzie jest grób udał się prosto do niego. Przestraszył się ponieważ tego dnia księżyc był w pełni. Myślał że może go spotkać nieszczęście. Nie pomylił się przy Julii był Parys. Romeo zauważył go i natychmiast stanął do walki na śmierć i życie. Po wielkim trudzie jaki go spotkał zabił Parysa. Po trudach walki przysiadł na moment i oczekiwał przebudzenia najbliższej . Kiedy nastąpił długo oczekiwany moment padli sobie w ramiona.
Pocałował ją,
Romeo odezwał się pierwszy
-Ukochana wreszcie się obudziłaś, myślałem że trucizna była źle przyrządzona i naprawdę nie żyjesz
-Romeo, musimy stąd uciekać zanim dopadną nas wojska Eskalusa
Po drodze spotkali jeszcze franciszkanina Laurentego. Romeo chciał mu podziękować.
-Kogoż ja tu widzę? Romeo i Julia!
-Tak ojcze bardzo ci dziękuje lecz musimy uciekać! Przekaż rodzinie że wrócimy jak zostanę oczyszczony z zarzutów. Dziękuje ci za odratowanie Julii od ślubu z Parysem

Romeo przewidział postępowanie króla Werony który chciał go zabić za śmierć Parysa i Tybalta . Tak więc Romeo i Julia uciekli w daleki świat i nigdy nie wrócili do Werony.
Ojciec Laurenty pogodził zwaśnione rody. A ci opłakiwali stratę swych dzieci.

I odtąd żyli długo i szczęśliwie,

Przydatna praca?
Przydatna praca? tak nie 109
głosów
Poleć znajomym

Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu.

Zgłoś naruszenie