profil

Gadu-gadu.pl

poleca 85% 502 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Gadu-gadu.pl

Ostatnimi czasy bardzo popularnym źródłem informacji stał się Internet. Jednak po za tym, że można znaleźć tam właściwie wszystko o wszystkim jest to również znakomity sposób na poznanie nowych ludzi. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce jedno słowo „chat”(czyt. Czat) i na ekranie komputera wyświetla nam się ogromna liczba „pokoi” o różnorodnej tematyce np. randka, nastolatki, a także czaty poszczególnych miast. Jednak jednym z najsławniejszych w Polsce komunikatorów internetowych jest tzw. „Gadu-gadu”. Wystarczy „wejść” na stronę www.gadu-gadu.pl i zainstalować je na swoim komputerze. Pierwszą fazą jest utworzenie własnego profilu. Każdy użytkownik ma prawo podać o sobie tyle informacji ile chce. Wyodrębnione są takie pola jak: imię, nazwisko, pseudo, płeć, rok urodzenia, miejscowość, nazwisko panieńskie, miejscowość pochodzenia. Dane nie muszą być zgodne z prawdą, ponieważ nikt nie sprawdza ich wiarygodności. Każda osoba dostaje swój numer składający się z kilku cyfr. Gdy jesteśmy już zarejestrowani możemy zacząć zabawę. Aby wyszukać jakąś osobę należy „kliknąć” opcję „ szukaj znajomych”. Wyświetli się małe okienko, w którym znajdują się pola, należy w nie wpisać tyle informacji ile potrzebujemy by odnaleźć konkretną osobę. Następnie wyświetli nam się lista użytkowników odpowiadających naszym wymaganiom. Teraz należy tylko wybrać kogoś z listy i rozpocząć rozmowę. Każdego można zapisać na własnej liście kontaktów, by potem móc kontynuować znajomość.
Bardzo ciekawe jest to, że wśród ludzi użytkujących w programie gadu-gadu utworzyły się nowe słowa. To znaczy słowa już istniejące zostały trochę „przerobione”. Powstają również
zdrobnienia od polskich i angielskich słów.
Kilka przykładów:
Dziękuje – dzięx, thx
Trzymaj się – 3maj się
Ok. – Oki
No – nio
Spoko – spox
Hej – hey
Kumpel – qmpel
Nie ma za co- nmzc
Pozdrawiam- pozdro,pzdr
Co- cio
Często używane są także, tzw. „buźki”,emotikonki czyli obrazki przedstawiające małe główki o różnych wyrazach twarzy lub wykonujące jakąś czynność. Czasami zastępują one niektóre wyrazy.
Istnieje coś takiego jak „opis” w tym miejscu można wpisać krótki tekst , w nim wyrażamy nasz humor, oznajmiamy innym co w danej chwili robimy Czasami młodzież w swoich „opisach” używa przekleństw, nie zastanawiają się nad tym, że z komunikatora korzystają również nauczyciele, a nawet księża  takie, „gadu” może zupełnie zmienić ich zdanie na nasz temat. Mamy możliwość ukrycia się (status niedostępny) jeżeli nie mamy ochoty rozmawiać z jakąś osoba. W Internecie można znaleźć wiele bardzo różnych i ciekawych opisów na specjalnych stronach. Istnieje coś takiego jak program Power gg dzięki niemu z opisu możemy zrobić obrazek np. króliczka, misia lub cos w tym stylu. W tym programie występuje także opcja polegająca na tym, że inne osoby mogą zobaczyć jakiej muzyki aktualnie słuchamy. Jest też możliwość wysyłania smsów.
Zapytałam uczniów naszego gimnazjum, co myślą o Gadu-gadu, oto ich wypowiedzi:

„GG jest pożeraczem czasu ...i nie mam nawet chwili na naukę ciągle tylko się klika
Autor anonimowy

„Moim zdaniem gadu-gadu jest najpopularniejszym i najlepszym komunikatorem internetowym w Polsce. Dzięki niemu mogę porozumiewać się i rozmawiać z ludźmi w całym kraju. Mogę swobodnie wysyłać i odbierać zdjęcia i pliki audio. Dla mnie gg jest lepsze od popularnych również czatów. Niektórzy nauczyciele z mojej szkoły też korzystają z gadu-gadu.”
Autor anonimowy

Tak, więc polecam wypróbowanie komunikatora „gadu-gadu”, ponieważ nie wiążą się z tym żadne koszty, a można poznać wiele ciekawych ludzi. Oczywiście trzeba zachować ostrożność i trzeźwy umysł, nie wierząc w każde słowo naszego rozmówcy. Nigdy niewiadomo, kto siedzi po drugiej stronie sieci. Jest to jednak naprawdę wspaniały sposób na odprężenie i relaks po długich godzinach spędzonych w szkole. Wiem, bo sama się o tym przekonałam. Życzę miłej zabawy, narq
Laura

Czy tekst był przydatny? Tak Nie
Opracowania powiązane z tekstem

Czas czytania: 3 minuty