Przydatność 60%

Charakterystyka Jana Pawła II

Autor: asiula16

Wielki Papież, chyba jeden z największych w dziejach... uosabia nie tylko miłość, wiarę i nadzieję. Jan Paweł II jest prawdziwym pasterzem dusz ludzkich, zagubionych i pełnych trwogi w obliczu tajemnicy życia i śmierci. W jego postaci, pochyleniu ciała, geście, wyraża się jakby wielka troska o człowieka. Kiedy na Niego patrzę, wydaje mi się postacią ponadczasową. Z samej jego twarzy, ruchów bije dostojeństwo i ciepło.
Najbardziej podziwiam w nim umiejętność modlitwy. Prawdziwego skupienia-mimo wszystko. mimo zmęczenia, mimo ceremoniału, mimo kamer. dla mnie jest coś niewiarygodnego w jego skupieniu. On naprawde się modli,naprawde rozmawia z Panem najbardziej oobiście. w tym skupieniu jest dla mnienaprawdę wielki.
Bliskość i siła Jana Pawła II tkwi w tym, że jest On papieżem ludzi, że nad ludżmi się pochyla, że ich dotyka i pozwala siebie dotykać. nie poucza, nie gromi, nie schlebia. On podsuwa ludziom najwłaściwsze rozwiązanie ich problemów w sposób mądry i taktowny. Uczy, jak żyć. Uczy jednostki, narody, państwa,ludzkośc. Jan Paweł II ma tę niezwykłą umiejętność mówienia prosto o sprawach niezwykle skomplikowanych. Ma tą rzadkąceche, to ' coś', co pozwala mu trafiać do każdego człowieka. Umie zawiesić głos, uczynić pauze, która jest niezwykle ważna. jest on poprostu FANTASTYCZNY!!!
Papież jest prawie już nieistniejącej klasy ludzi honoru. To jedyny człowiek, który jest dla mnie wiarygodny. Trudno będzie następcom naszego Papieża sprostać wielkości Jana Pawła II. Jest On idolem naszych czasów. Chciałoby się Go naśladować, ale to takie trudne.

Przydatna praca?
Przydatna praca? tak nie 457
głosów
Poleć znajomym

Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu.

Zgłoś naruszenie