Przydatność 40%

Ameryka Północna i Południowa: kraje, stolice, i ich położenie.

Autor:

AMERYKA PÓŁNOCNA
1. Antigua i Barbuda Stolica: Saint John's, państwo wyspiarskie w Ameryce Środkowej, na Morzu Karaibskim (w Archipelagu Małe Antyle).
2. Bahamy Stolica: Nassau, wyspiarskie państwo na Oceanie Atlantyckim, w Ameryce Środkowej, w Indiach Zachodnich, w archipelagu Bahamy.
3. Barbados Stolica: Bridgetown, wyspiarskie państwo w Ameryce Środkowej (Indie Zachodnie), na wyspie Barbados na Oceanie Atlantyckim, najbardziej na wschód wysunięta wyspa w archipelagu Małych Antyli.
4. Belize Stolica: Belmopan, państwo w Ameryce Środkowej, nad Morzem Karaibskim, w południowo-wschodniej części Półwyspu Jukatan.
5. Dominika Stolica: Roseau, wyspiarskie państwo w Ameryce Środkowej, w południowej części Małych Antyli, na wyspie Dominika, na Morzu Karaibskim.
6. Dominikana Stolica: Santo Domingo, wyspiarskie państwo w Ameryce Środkowej, w Wielkich Antylach, we wschodniej części wyspy Haiti, na Morzu Karaibskim.
7. Grenada Stolica: Saint George's, państwo wyspiarskie na Morzu Karaibskim. Położone w archipelagu Małych Antyli.
8. Gwatemala Stolica: Gwatemala, państwo na północnym krańcu Ameryki Środkowej, południowe granice kraju wyznacza wybrzeże Oceanu Spokojnego.
9. Haiti Stolica: Port-au-Prince, państwo wyspiarskie na Morzu Karaibskim.
10. Honduras Stolica: Tegucigalpa, państwo w Ameryce Środkowej, nad Morzem Karaibskim.
11. Jamajka Stolica: Kingston, państwo wyspiarskie w Ameryce Środkowej, na wyspie o tej samej nazwie na Morzu Karaibskim.
12. Kanada Stolica: Ottawa, państwo położone w północnej części Ameryki Północnej, graniczy z USA.
13. Kostaryka Stolica: San Jose, państwo położone w Ameryce Środkowej nad Oceanem Spokojnym i Morzem Karaibskim.
14. Kuba Stolica: Hawana, państwo wyspiarskie położone na Morzu Karaibskim, na południe od półwyspu Floryda.
15. Meksyk Stolica: Meksyk, państwo położone w Ameryce Północnej i Środkowej, nad Oceanem Atlantyckim i Spokojnym.
16. Nikaragua Stolica: Managua, państwo położone w Ameryce Środkowej. Na północnym zachodzie graniczy z Hondurasem, a na południu z Kostaryką
17. Panama Stolica: Panama, państwo położone w Ameryce Środkowej, w najwęższym odcinku przesmyku między Oceanem Spokojnym a Morzem Karaibskim.
18. Portoryko Stolica: San Juan, położone na wyspie Portoryko oraz kilku innych, między Oceanem Atlantyckim a Morzem Karaibskim.
19. Saint Christopher i Nevis Stolica: Basseterre, państwo w Ameryce Środkowej, na Morzu Karaibskim.
20. Saint Lucia Stolica: Castries, państwo w Ameryce Środkowej, na Morzu Karaibskim, obejmujące wyspę Saint Lucia.
21. Saint Vincent i Grenadyny Stolica: Kingstown, państwo w Ameryce Środkowej, na Morzu Karaibskim. Obejmuje wyspę Saint Vincent i kilka małych wysp zwanych Grenadynami, leżących w południowej części Małych Antyli.
22. Salwador Stolica: San Salwador, państwo w Ameryce Środkowej, nad Oceanem Spokojnym. Na północnym wschodzie graniczy z Hondurasem, na zachodzie z Gwatemalą.
23. Stany Zjednoczone Stolica: Waszyngton, państwo w Ameryce Północnej, nad Oceanem Spokojnym oraz Zatoką Meksykańską i Oceanem Atlantyckim.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

AMERYKA POŁUDNIOWA
1. Argentyna Stolica: Buenos Aires, państwo w południowo-wschodniej części Ameryki Południowej, nad Oceanem Atlantyckim.
2. Boliwia Stolica: La Paz, państwo w środkowej części Ameryki Południowej, bez dostępu do morza
3. Brazylia Stolica: Brasylia, państwo w środkowej i wschodniej części Ameryki Południowej, nad Oceanem Atlantyckim
4. Chile Stolica: Santiago, państwo w południowo-zachodniej części kontynentu południowoamerykańskiego, graniczy na północy z Peru i Boliwią, na wschodzie z Argentyną, na południu i zachodzie granicę wyznacza wybrzeże Oceanu Spokojnego.
5. Ekwador Stolica: Quito, państwo w północno-zachodniej części Ameryki Południowej, w jego skład wchodzą także położone na Oceanie Spokojnym wyspy Galapagos
6. Gujana Stolica: Georgetown, państwo w północnej części kontynentu południowoamerykańskiego, północne granice kraju wyznaczają wybrzeża Oceanu Atlantyckiego.
7. Kolumbia Stolica: Bogota, państwo położone w północno-zachodniej części Ameryki Południowej, posiada dostęp zarówno do Oceanu Spokojnego, jak i Oceanu Atlantyckiego (przez Morze Karaibskie).
8. Paragwaj Stolica: Asunción, państwo położone w środkowej części Ameryki Południowej, bez dostępu do morza.
9. Peru Stolica: Lima, państwo położone w północno-zachodniej części Ameryki Południowej, nad Oceanem Spokojnym.
10. Surinam Stolica: Paramaribo, państwo na północno-wschodnim wybrzeżu Ameryki Południowej, nad Oceanem Atlantyckim.
11. Trynidad i Tobago Stolica: Port-of-Spain, wyspiarskie państwo w Ameryce Południowej, na Morzu Karaibskim i Oceanie Atlantyckim, obejmujące wyspy Trynidad, Tobago i 6 archipelagu Małych Antyli.
12. Urugwaj Stolica: Montevideo, państwo we wschodniej części Ameryki Południowej, nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Argentyną i Brazylią.
13. Wenezuela Stolica: Caracas, państwo w północnej części Ameryki Południowej, nad Morzem Karaibskim i Oceanem Atlantyckim.

Przydatna praca?
Przydatna praca? tak nie 255
głosów
Poleć znajomym

Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu.

Zgłoś naruszenie
JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI? x ads

Otrzymałaś kupon na darmowe lekcje angielskiego.

3 MIESIĄCE NAUKI MOŻESZ MIEĆ GRATIS.
Odbierz kupon rabatowy