Przydatność 70%

Co to znaczy być człowiekiem?

Autor: Fixatywa

Człowiek - rodzaj i gatunek, do którego należą wszyscy współcześni ludzie i z którym identyfikuje się skamieniałe szczątki ludzkie sprzed około 40 tys. lat. Człowiek współczesny spośród innych zwierząt i wcześniejszych przedstawicieli gatunku ludzkiego jest wyróżniany na podstawie cech fizycznych i zachowań, jak np.: dwunożna postawa i chód, (..), wysokie czoło, małe zęby i żuchwa, (...), zdolność do wykorzystywania symboli (język i pismo). Taką definicję człowieka podaje większość encyklopedii. To wiedzą wszyscy. Jednak co tak naprawdę znaczy być człowiekiem?

Ja uważam, że być człowiekiem to mieć uczucia, których nie trzeba się wstydzić, a tym bardziej się ich nie ukrywa. Prawdziwy człowiek musi być czuły na ludzkie cierpienia, nieszczęścia, powinien wtedy w jakikolwiek sposób starać się pomóc. Powinien być tolerancyjny, otwarty, pogodny (w miarę możliwości), uczynny, uczciwy, sprawiedliwy, a przede wszystkim musi być sobą, zawsze i wszędzie.
Może jestem wymagająca, ale taki jest mój ideał człowieka. Niestety w dzisiejszych czasach, w dzisiejszym wyścigu szczurów, takiego człowieka trzeba szukać ze świecą w ręku. Czasem człowiek nie zdając sobie sprawy, słowem złym zabija tak jak nożem. Jesteśmy tak zabiegani, że nie zauważamy drugiego człowieka. Człowiek to bardzo dziwna istota, niby wie jaki powinien być, a wcale taki nie jest, gorzej, on nie chce taki być.
Człowiek - to brzmi dumnie !

Przydatna praca?
Przydatna praca? tak nie 410
głosów
Poleć znajomym

Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu.

Zgłoś naruszenie