___________(imie i nazwisko) __________, dn._____r.
___________(miejscowość i nr domu)
___________(kod pocztowy i poczta)
Jego Ekscelencja
Ksiądz Biskup
Jan Tyrawa
Ordynariusz Bydgoski

Nazywam się __________ i mam __ lat. Uczęszczam do gimnazjum. Zdobywam bardzo dobre wyniki w nauce. Interesuje się szeroko pojętą ________ oraz _________. W przyszłości chciałbym pracować w którymś z tych zawodów. Jestem jedynakiem/ mam _____ sióstr lub braci. Moja rodzina liczy _____ osoby: Ja, moja mama _______ i mój tata _______.

Moje dotychczasowe życie religijne obejmuje uczestnictwo w niedzielnych Mszach Świętych oraz udział w najważniejszych świętach w życiu Kościoła. Co miesiąc przystępuje do sakramentu pokuty.

Z chwilą przyjęcia sakramentu bierzmowania chciałbym jeszcze bardziej zbliżyć się do Jezusa. Sakrament ten pozwoli mi w pełni uczestniczyć w życiu Kościoła, a także sprawi, że stanę się dojrzałym świadkiem Jezusa Chrystusa i Jego Ewangelii.

Jako patrona obieram sobie św. _______________, ponieważ imponuje mi On całym swoim życiem. Był_____________________________________________________________________________.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie mi sakramentu bierzmowania. Świadom podejmowanych obowiązków polecam się pasterskiej trosce Ekscelencji. Ze swej strony zapewniam, że dołożę wszelkich starań, aby być zawsze dobrym chrześcijaninem oraz wiernym i prawdziwym uczniem Jezusa Chrystusa.

Z wyrazami szacunku

Przydatna praca?
Przydatna praca? tak nie 87
głosów
Poleć znajomym

Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu.

Zgłoś naruszenie
JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI? x ads

Otrzymałaś kupon na darmowe lekcje angielskiego.

3 MIESIĄCE NAUKI MOŻESZ MIEĆ GRATIS.
Odbierz kupon rabatowy