Celem Pisma Świętego jest ukazanie ludziom Boga i Jezusa. Prawdy biblijne są ponadczasowe. Zmieniają się okoliczności, miejsce, epoki ale Bóg pozostaje ten sam. Gdy sięgamy po Pismo Święte odkrywamy podstawowe prawdy wiary. Uczymy się postępować zgodnie z nauką kościoła. Jeśli chcemy być chrześcijanami, musimy czynić to, co Jezus nam nakazał a żeby to wiedzieć, trzeba sięgać po słowo Boże.
Modlitwa jest łaską, którą Bóg dał człowiekowi, aby służyła mu jako źródło wsparcia, drogi do zbawienia. Jednak pozorna modlitwa, bez zaangażowania i wiary nie przyniesie nigdy oczekiwanego skutku. Prawdziwa modlitwa powinna zawierać posłuszeństwo,pokorę,wiarę, nadzieję . Modlić się możemy w myślach. Regularna modlitwa daje nam odczucie, że całe życie ulega ogromnej przemianie. Nasze szczere i gorące prośby zostają wysłuchane. Zwyczaj modlitwy wywiera trwałe piętno na całokształcie naszego działania i zachowania. Słowa: „Proście, a będzie wam dane” - potwierdzają się w ciągłym ludzkim doświadczeniu. Modlitwa nie wskrzesi zmarłego dziecka, nie wyleczy z choroby, ale jest zawsze źródłem nadziei, którą człowiekowi daje Bóg.
Z Bogiem i modlitwą żyje się łatwiej. W Biblii znajdujemy wiele drogowskazów jak żyć i postępować zgodnie z nauką kościoła. Wiara jest bardzo ważną wartością w życiu każdego z nas.

Przydatna praca?
Przydatna praca? tak nie 28
głosów
Poleć znajomym

Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu.

Zgłoś naruszenie
JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI? x ads

Otrzymałaś kupon na darmowe lekcje angielskiego.

3 MIESIĄCE NAUKI MOŻESZ MIEĆ GRATIS.
Odbierz kupon rabatowy