Gimnazjum / Wątek

# Autor: DEwek Wysłano: 25.10.2009 (20:46) Odpowiedzi: 1

Biologia. PILNA POMOC!

Witam! Mam bardzo trudną sytuacje. W piątek dostałem ocene niedostateczną, ze względu na brak pracy domowej. Powodem tego było nie zrozumienie zadań i po prostu ich nie zrobiłem. Na szczęście, tą ocenę da się poprawić, aczkolwiek chciałbym te zadania zrobić bardzo dobrze. Mam nadzieję, że mogę na Was liczyć! ---Zadania--- 1. Załóż hodowlę drożdży. Wrzuć 1/4 opakowania pokruszonych drożdży prasowanych do ciepłej wody z cukrem (łyżeczka na pół szklanki wody). Postaw w ciepłym miejscu. Obserwuj powstanie piany na powierzchni roztworu. Wyjaśnij obserwowane zmiany. 2. Zaplanuj doświadczenie, w którym wykażesz, że gaz produkowany przez drożdże to dwutlenek węgla. 3. Narysuj schemat pieczarki. Opisz go za pomocą strzałek. Po przesuszeniu grzyba spróbuj wysypać zarodniki. Narysuj je w naturalnej wielkości. Pracę wykonać mam na środę (28.10.09r.). Z góry dziękuję!

Witam!
Mam bardzo trudną sytuacje. W piątek dostałem ocene niedostateczną, ze względu na brak pracy domowej. Powodem tego było nie zrozumienie zadań i po prostu ich nie zrobiłem. Na szczęście, tą ocenę da się poprawić, aczkolwiek chciałbym te zadania zrobić bardzo dobrze. Mam nadzieję, że mogę na Was liczyć!
---Zadania---
1. Załóż hodowlę drożdży. Wrzuć 1/4 opakowania pokruszonych drożdży prasowanych do ciepłej wody z cukrem (łyżeczka na pół szklanki wody). Postaw w ciepłym miejscu. Obserwuj powstanie piany na powierzchni roztworu. Wyjaśnij obserwowane zmiany.
2. Zaplanuj doświadczenie, w którym wykażesz, że gaz produkowany przez drożdże to dwutlenek węgla.
3. Narysuj schemat pieczarki. Opisz go za pomocą strzałek. Po przesuszeniu grzyba spróbuj wysypać zarodniki. Narysuj je w naturalnej wielkości.

Pracę wykonać mam na środę (28.10.09r.). Z góry dziękuję!

• PROSZĘ O ODPOWIEDŹ!!

PROSZĘ O ODPOWIEDŹ!!

Zaloguj się aby móc odpowiadać w tym wątku
Pozostało znaków 5000

JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI? x ads

Otrzymałaś kupon na darmowe lekcje angielskiego.

3 MIESIĄCE NAUKI MOŻESZ MIEĆ GRATIS.
Odbierz kupon rabatowy