Matura / Wątek

userphoto

# Autor: Konto usunięte Wysłano: 8.5.2006 (10:32) Odpowiedzi: 10

JAk sie oblicza skale mapy

Witem, troche za puźno sie obudziłem z ta nauka na mature z gegry i nie wiem jak sie oblicza skale mapy i takie tam podobne zadania co są do obliczenia, Wiem że to jest proste, chyba jakis 1 wzór. Mógł by mi ktos to wytłumaczyć? Był bym bardzo wdzięczny:)

Witem, troche za puźno sie obudziłem z ta nauka na mature z gegry i nie wiem jak sie oblicza skale mapy i takie tam podobne zadania co są do obliczenia, Wiem że to jest proste, chyba jakis 1 wzór. Mógł by mi ktos to wytłumaczyć?
Był bym bardzo wdzięczny

• userphoto
    skala 1:2000000 na skale mianowaną to zabierasz 5 zer 1cm:20km i tyle!!!!!!!! jak powierzchnia to 1cm2:20kmx20km 1cm2:400km2

skala 1:2000000

na skale mianowaną to zabierasz 5 zer

1cm:20km i tyle!!!!!!!!

jak powierzchnia to

1cm2:20kmx20km
    1cm2:400km2

• heh serio troszke pozno sie obudziles :)patrz-jesli masz podana skale mapy np 1:2000 000 i chcesz wiedziec ilu kilometrom rowny jest 1cm to musisz skreslic 5 zer(5 miejsc w lewo) czyli 1cm-20 km,natomiast jesli chcesz wiedziec,ile m rowny jest 1cm skreślasz 2 zera( przesuwasz o 2 miejsca w lewo) czyli 1cm w tym wypadku bedzie rowny 20000m :)

heh serio troszke pozno sie obudziles patrz-jesli masz podana skale mapy np 1:2000 000 i chcesz wiedziec ilu kilometrom rowny jest 1cm to musisz skreslic 5 zer(5 miejsc w lewo) czyli 1cm-20 km,natomiast jesli chcesz wiedziec,ile m rowny jest 1cm skreślasz 2 zera( przesuwasz o 2 miejsca w lewo) czyli 1cm w tym wypadku bedzie rowny 20000m

• userphoto
    heh wielkie dzięki

heh wielkie dzięki

• Ja tez dziekuje,bo rowniez nie wiedzialam jak to sie robi... :D

Ja tez dziekuje,bo rowniez nie wiedzialam jak to sie robi...

• userphoto
    hehe dobrzy jestecie :P rozumiem pytanie o kat padnia promieni ale o sklae ^_^

hehe dobrzy jestecie rozumiem pytanie o kat padnia promieni ale o sklae ^_^

• userphoto
    no wlasnie? jak sie oblciza akt padania promieni sloencznych ? :) jaki jest wzor? Co jeszcze moze byc z oblcizania... hmm Wysokosc rzeki ? :D jak to sie oblicza :) z gory thx

no wlasnie? jak sie oblciza akt padania promieni sloencznych ? jaki jest wzor?

Co jeszcze moze byc z oblcizania... hmm Wysokosc rzeki ? jak to sie oblicza z gory thx

• podajcie jeszcze inne wzory ktore moga sie przydac

podajcie jeszcze inne wzory ktore moga sie przydac

• userphoto
    kat padania jest na rosz checie wzory na to?? Dni równonocy 21 maraca 23 wrzesnia A=kąt apdania O=szerekosc geograficzna "=stopni:P A=90"-O 22 czerwca wzór dla połkuli pólncnej A=90"-O+23"27' wzór dla Półkuli południowej A=90"-O-23"27' 22 grudzień A=90"-O-23"27' pólnocan apólkula A=90"-O+23"27' południowa

kat padania jest na rosz checie wzory na to??

Dni równonocy 21 maraca 23 wrzesnia
    A=kąt apdania
    O=szerekosc geograficzna
    "=stopni
    A=90"-O

22 czerwca
    wzór dla połkuli pólncnej A=90"-O+23"27'
    wzór dla Półkuli południowej A=90"-O-23"27'

22 grudzień
    A=90"-O-23"27' pólnocan apólkula
    A=90"-O+23"27' południowa

• userphoto
    dzieki wielkie :)

dzieki wielkie

Wątek został zamknięty.

JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI? x ads

Otrzymałaś kupon na darmowe lekcje angielskiego.

3 MIESIĄCE NAUKI MOŻESZ MIEĆ GRATIS.
Odbierz kupon rabatowy