Muzyka / Wątek

userphoto

# Autor: Konto usunięte Wysłano: 29.4.2006 (13:16) Odpowiedzi: 8

Rock/Metal=Satanista..?

Ej weźcie mi pomóźcie uświadomić moją władzę domowa ,że to ,że słucham takiej muzyki nie znaczy że nie wierzę w Boga i mam do czynienia s satanistami....Starsi bracia słuchaja szmiry typu:techno i hh .Ja mam inne upodobania muzyczne! i tym samym zero zrozumienia we własnym domu! Jak ściągam sobie jakiś nowy kawałek od razu jest on usuwany z kompa. No co ja mogę zrobić? próbowałam polubić inne gatunki muzyczne ...ale na darmo... Na wymioty mnie pociąga kiedy słysze o hip hopie ....

Ej weźcie mi pomóźcie uświadomić moją władzę domowa ,że to ,że słucham takiej muzyki nie znaczy że nie wierzę w Boga i mam do czynienia s satanistami....Starsi bracia słuchaja szmiry typu:techno i hh .Ja mam inne upodobania muzyczne! i tym samym zero zrozumienia we własnym domu! Jak ściągam sobie jakiś nowy kawałek od razu jest on usuwany z kompa. No co ja mogę zrobić? próbowałam polubić inne gatunki muzyczne ...ale na darmo... Na wymioty mnie pociąga kiedy słysze o hip hopie ....

• Zacznijmy od tego czy Twoi rodzice wiedzą kim jest dokładnie satanista? ;)

Zacznijmy od tego czy Twoi rodzice wiedzą kim jest dokładnie satanista?

• userphoto
    nie no...raczej.Ale kiedy widzą u mnie w pokoju większość czarnych rekwizytów ....i przy tym takie ''darcie ''(jak to sami nazywają) martwią się o mnie . Boją się że najmłodsza córeczka schodzi na złą drogę .

nie no...raczej.Ale kiedy widzą u mnie w pokoju większość czarnych rekwizytów ....i przy tym takie ''darcie ''(jak to sami nazywają) martwią się o mnie . Boją się że najmłodsza córeczka schodzi na złą drogę .

• to daj im to do przeczytania ;) [b]Kim jest Szatan dla satanisty?[/b] Z kwestią Szatana wiąże się wiele nieporozumień. Ludzie, którzy nie znają satanizmu łatwo ulegają złudzeniu, że satanizm polega na czymś po prostu przeciwnym do chrześcijaństwa, a skoro chrześcijanie wierzą w Boga, to sataniści w Szatana. Nic bardziej błędnego. Szatan istnieje w naszych umysłach jedynie jako symbol, co oznacza, że sataniści nie wierzą w Szatana jako byt osobowy! Szatan jest symbolem reprezentującym samego satanistę - jego umysł, zwierzęcą naturę, przebiegłość, egoizm itd. Szatan nie pochodzi nie wiadomo skąd, pochodzi od człowieka, jest 'złem' chrześcijaństwa. Nie należy jednak rozumować na zasadzie prostej odwrotności! Sataniści nie są negatywem chrześcijan. Satanizm kwestionuje wiele z chrześcijańskich zachowań, wytyka rozbieżność natury i chrześcijańskiej moralności, ale Szatan nie oznacza 'pana wszelkiego zła na ziemi'. Nie oznacza, że dokonywane są 'dla niego' jakieś mordy, czy gwałty - tego w satanizmie w ogóle nie ma, co jest częstym nieporozumieniem. Satanista dąży do zaspokojenia, przyjemności i Szatan jest tym symbolem, który na drodze sprzeciwu napędza emocjonalnie - tworzy specyficzny teatr, w którym emocje napędzają działanie. [b]Czy sataniści składają krwawe ofiary?[/b] To jedna z kolejnych najbardziej kontrowersyjnych kwestii. Ktoś identyfikując się, kto świadomie nazywa siebie satanistą jest osobą szanującą życie jako najwyższą wartość tu i teraz. Szanować coś to znaczy czuć do tego respekt, dbać, czasem nawet wiąże się z miłością. Z tego też powodu satanista nie ma nic wspólnego z uśmiercaniem czegokolwiek na 'boskich' ołtarzach ofiary. Jest to już trwonienie i pogwałcenie wspomnianego do życia szacunku. Czym innym jest zabicie na pożywienie lub dla samoobrony, o czym również wspomina LaVey. Takie formy bierze pod uwagę nawet najbardziej konserwatywne prawodawstwo. Odruch samoobrony jest najsilniejszym, naturalnym odruchem każdej istoty. To prawo. Inaczej satanista nie podniesie ręki na życie, szczególnie życie doprawdy niewinnych istot. Znane legendarne już opowieści o brutalnych rytuałach sataniści zwykli już traktować z ironicznym przymrużeniem oka. [b]Kim jest i jaki powinien być satanista?[/b] Nie ma jednolitego wizerunku jaki "powinien" być satanista. Unikatowość i twórczość są tu popierane - nie bezmyślne podporządkowywanie się. Nie ma znaczenia jakiego rodzaju muzyki lubicie słuchać. Nie ważne czy wolicie gotyk, black metal, klasykę, pop, czy inną muzykę. Nie istotne jaki styl ubierania się preferujecie. Naprawdę liczy się to, że jesteście dojrzałymi, wrażliwymi, świadomymi swych możliwości indywidualistami, którzy rozkoszują się Ciemnością i którzy pragną zetknąć się z innymi, podzielającymi wasze poglądy. W świecie prefabrykowanych, nasączonych mediami, nieoryginalnych jazgotów do satanisty należy wielbienie, podtrzymywanie i chronienie prawdziwej indywidualności i kreatywności. Szatan reprezentuje wolność od hipokryzji, wygodnych kłamstw i przeciwstawiania się temu, co niesłusznie uważane jest za prawdę. Jest silny i buntowniczy, inspiruje nasze własne siły. [jest to fragment listu CoS do satanistycznej młodzieży] [b]Czy satanizm jest groźny?[/b] Tak. Jest groźny dla ludzi niedojrzałych i nieodpowiedzialnych. Tym odradzam sciezke satanizmu bardzo szczerze i bardzo mocno. Satanizm bowiem stawia przed tobą nieograniczoność moralnego wyboru, czyli Wolność. Ukazuje ci siłe Ego. Satanizm bowiem uskrzydla cię i wynosi ponad dobro i zło. Zabiera cię w poczet bogów. Teraz odpowiedź na pytanie stanowi to czy umiesz z tego mądrze korzystać. Tu tkwi bezpieczeństwo i niebezpieczeństwo tejże ścieżki. Twój umysł, twój wybór, postawa, odpowiedzialność stanowi to, czy ten potencjał, jaki satanizm przed tobą odkrywa, wykorzystasz do płodzenia dobra dla siebie czy do plenienia głupoty.

to daj im to do przeczytania

Kim jest Szatan dla satanisty?

Z kwestią Szatana wiąże się wiele nieporozumień. Ludzie, którzy nie znają satanizmu łatwo ulegają złudzeniu, że satanizm polega na czymś po prostu przeciwnym do chrześcijaństwa, a skoro chrześcijanie wierzą w Boga, to sataniści w Szatana. Nic bardziej błędnego. Szatan istnieje w naszych umysłach jedynie jako symbol, co oznacza, że sataniści nie wierzą w Szatana jako byt osobowy! Szatan jest symbolem reprezentującym samego satanistę - jego umysł, zwierzęcą naturę, przebiegłość, egoizm itd. Szatan nie pochodzi nie wiadomo skąd, pochodzi od człowieka, jest 'złem' chrześcijaństwa. Nie należy jednak rozumować na zasadzie prostej odwrotności! Sataniści nie są negatywem chrześcijan. Satanizm kwestionuje wiele z chrześcijańskich zachowań, wytyka rozbieżność natury i chrześcijańskiej moralności, ale Szatan nie oznacza 'pana wszelkiego zła na ziemi'. Nie oznacza, że dokonywane są 'dla niego' jakieś mordy, czy gwałty - tego w satanizmie w ogóle nie ma, co jest częstym nieporozumieniem. Satanista dąży do zaspokojenia, przyjemności i Szatan jest tym symbolem, który na drodze sprzeciwu napędza emocjonalnie - tworzy specyficzny teatr, w którym emocje napędzają działanie.

Czy sataniści składają krwawe ofiary?

To jedna z kolejnych najbardziej kontrowersyjnych kwestii. Ktoś identyfikując się, kto świadomie nazywa siebie satanistą jest osobą szanującą życie jako najwyższą wartość tu i teraz. Szanować coś to znaczy czuć do tego respekt, dbać, czasem nawet wiąże się z miłością. Z tego też powodu satanista nie ma nic wspólnego z uśmiercaniem czegokolwiek na 'boskich' ołtarzach ofiary. Jest to już trwonienie i pogwałcenie wspomnianego do życia szacunku. Czym innym jest zabicie na pożywienie lub dla samoobrony, o czym również wspomina LaVey. Takie formy bierze pod uwagę nawet najbardziej konserwatywne prawodawstwo. Odruch samoobrony jest najsilniejszym, naturalnym odruchem każdej istoty. To prawo. Inaczej satanista nie podniesie ręki na życie, szczególnie życie doprawdy niewinnych istot.
    Znane legendarne już opowieści o brutalnych rytuałach sataniści zwykli już traktować z ironicznym przymrużeniem oka.

Kim jest i jaki powinien być satanista?

Nie ma jednolitego wizerunku jaki "powinien" być satanista. Unikatowość i twórczość są tu popierane - nie bezmyślne podporządkowywanie się. Nie ma znaczenia jakiego rodzaju muzyki lubicie słuchać. Nie ważne czy wolicie gotyk, black metal, klasykę, pop, czy inną muzykę. Nie istotne jaki styl ubierania się preferujecie. Naprawdę liczy się to, że jesteście dojrzałymi, wrażliwymi, świadomymi swych możliwości indywidualistami, którzy rozkoszują się Ciemnością i którzy pragną zetknąć się z innymi, podzielającymi wasze poglądy. W świecie prefabrykowanych, nasączonych mediami, nieoryginalnych jazgotów do satanisty należy wielbienie, podtrzymywanie i chronienie prawdziwej indywidualności i kreatywności. Szatan reprezentuje wolność od hipokryzji, wygodnych kłamstw i przeciwstawiania się temu, co niesłusznie uważane jest za prawdę. Jest silny i buntowniczy, inspiruje nasze własne siły.
    [jest to fragment listu CoS do satanistycznej młodzieży]

Czy satanizm jest groźny?

Tak. Jest groźny dla ludzi niedojrzałych i nieodpowiedzialnych. Tym odradzam sciezke satanizmu bardzo szczerze i bardzo mocno. Satanizm bowiem stawia przed tobą nieograniczoność moralnego wyboru, czyli Wolność. Ukazuje ci siłe Ego. Satanizm bowiem uskrzydla cię i wynosi ponad dobro i zło. Zabiera cię w poczet bogów. Teraz odpowiedź na pytanie stanowi to czy umiesz z tego mądrze korzystać.
    Tu tkwi bezpieczeństwo i niebezpieczeństwo tejże ścieżki. Twój umysł, twój wybór, postawa, odpowiedzialność stanowi to, czy ten potencjał, jaki satanizm przed tobą odkrywa, wykorzystasz do płodzenia dobra dla siebie czy do plenienia głupoty.

• Ulala ... Bankowo nie wiedza kim jest satanista. To co wkleil Intel jest niezle. Jesli chcesz krocej .. satanista = hedonista (prawie). Co jak co ale pojecie HEDONISTY znac powinni. Masz problem jesli Twoi rodzice to "twardoglowi" katolicy. Oni lubia wstrzemiezliwy tryb zycia. Powiedz im ze nie interesuje Cie zadna ideaologia, tylko muzyka. Podoba Ci sie i juz.

Ulala ... Bankowo nie wiedza kim jest satanista. To co wkleil Intel jest niezle. Jesli chcesz krocej .. satanista = hedonista (prawie). Co jak co ale pojecie HEDONISTY znac powinni. Masz problem jesli Twoi rodzice to "twardoglowi" katolicy. Oni lubia wstrzemiezliwy tryb zycia.
    Powiedz im ze nie interesuje Cie zadna ideaologia, tylko muzyka. Podoba Ci sie i juz.

Oto ma wycieczka, do końcóweczki kawałeczka ...

• ^ Dokładnie Hedonimz i Nonkonformizm sa bliskie satanizmowi Na początku trzeba zaznaczyć że niewielu muzyków z tekstami okultystycznymi/satanistycznymi bierze tą całą ideologię na serio, choćby kolesie z Venom, którrzy zapoczątkowali "szatana w muzyce" (lol) robią sobie poprostu jaja. Po drugie to wątpie wogóle, że słuchasz muzyki "z rogami" (chodzi mi o death, czy black metal) Musisz wypersawadowac rodzicom, że muzyka, której słuchasz nie jst taka jak myślą :D

^
    Dokładnie Hedonimz i Nonkonformizm sa bliskie satanizmowi

Na początku trzeba zaznaczyć że niewielu muzyków z tekstami okultystycznymi/satanistycznymi bierze tą całą ideologię na serio, choćby kolesie z Venom, którrzy zapoczątkowali "szatana w muzyce" (lol) robią sobie poprostu jaja.
    Po drugie to wątpie wogóle, że słuchasz muzyki "z rogami" (chodzi mi o death, czy black metal)

Musisz wypersawadowac rodzicom, że muzyka, której słuchasz nie jst taka jak myślą

• satanista - to ciezkie słowo, wiadomo jak to sie kojazy masom, że zło, szatan itp. Trwaj przy swiom i tyle :)

satanista - to ciezkie słowo, wiadomo jak to sie kojazy masom, że zło, szatan itp.

Trwaj przy swiom i tyle

Coyte, nie coyote! .... "żyjemy w czasach, w których hasło "suwerenność" wzbudza uśmiech politowania, a "wolność" kojarzy się co najwyżej z reklamą TV..."

• wiesz moi starzy też patrza na mie inaczej jak ubieram sie na czarno słucham metalu i wogóle!!!! a jak mój bart chodzi w dresie i słucha ostrego techna to nic mu nie mówią!!! to okropne

wiesz moi starzy też patrza na mie inaczej jak ubieram sie na czarno słucham metalu i wogóle!!!! a jak mój bart chodzi w dresie i słucha ostrego techna to nic mu nie mówią!!! to okropne

"Miłość to nie pojedynczy uczynek,
    lecz pewien klimat,
    w którym żyjemy,
    to podejmowane przez całe życie ryzyko,
    dzięki któremu nieustannie się uczymy,
    odkrywamy,
    wzrastamy.
    Miłość jest klimatem - klimatem serca."
    Autor: Ardis Whitman

Wątek został zamknięty.