Muzyka / Wątek

# Autor: devilek1515 Wysłano: 16.8.2007 (02:50) Odpowiedzi: 39

Piosenka samobójców!!!

Surfując po necie natknąłem się na artykuł, że przy jakiejś piosence ogólnie popełniło samobójstwo ok. 200 osób, więc postanowiłem ją ściągnąć. Piosenka ta nazywa się "Gloomy Sunday" jej oryginalnym wykonawcą jest Rezso Seress i ściągnąlem wszystkie wersje jakie znalazłem. Zostawiłem sobie dwie w wykonaniu Loreeny McKennitt i MC Snipera. Pierwszą bo ten głos po prostu mnie chwycił, a drugą ze względu na muzykę. Gdy odsłuchałem tej piosenki, wyszukałem sobie do niej słów z przekładem na język Polski iiiiiii... znowu mnie chwyciło... Tylko szkoda, że wykonanie MC Snipera nie jest po angielsku (jest po koreańsku). Moje pytanie do was: Jeśli znacie ten utwór to czy też myślicie, że jest świetny (w ogóle co o nim myślicie)?? To samo pytanie kieruję do tych z was, którzy nie znają tej piosenki, a po przeczytaniu tego wątku postanowili ją ściągnąć, przesłuchać i się wypowiedzieć na ten temat :)

Surfując po necie natknąłem się na artykuł, że przy jakiejś piosence ogólnie popełniło samobójstwo ok. 200 osób, więc postanowiłem ją ściągnąć. Piosenka ta nazywa się "Gloomy Sunday" jej oryginalnym wykonawcą jest Rezso Seress i ściągnąlem wszystkie wersje jakie znalazłem. Zostawiłem sobie dwie w wykonaniu Loreeny McKennitt i MC Snipera. Pierwszą bo ten głos po prostu mnie chwycił, a drugą ze względu na muzykę. Gdy odsłuchałem tej piosenki, wyszukałem sobie do niej słów z przekładem na język Polski iiiiiii... znowu mnie chwyciło... Tylko szkoda, że wykonanie MC Snipera nie jest po angielsku (jest po koreańsku). Moje pytanie do was: Jeśli znacie ten utwór to czy też myślicie, że jest świetny (w ogóle co o nim myślicie)?? To samo pytanie kieruję do tych z was, którzy nie znają tej piosenki, a po przeczytaniu tego wątku postanowili ją ściągnąć, przesłuchać i się wypowiedzieć na ten temat

• Ściągnełam. Osobiście przy tej piosence nie popełniła bym samobojstwa. (pomijając fakt,, że w ogole bym tego nie zrobila) Nie urzekła mnie. Ten głos pierwszej piosenki wymienionej przez Ciebie jest taki ckliwy i szybko się nudzi.

Ściągnełam. Osobiście przy tej piosence nie popełniła bym samobojstwa. (pomijając fakt,, że w ogole bym tego nie zrobila) Nie urzekła mnie. Ten głos pierwszej piosenki wymienionej przez Ciebie jest taki ckliwy i szybko się nudzi.

Wystarczy po prostu wyrzucić z życia to co ciągnęło na dół.

• MC Snipera muzyka świetna.

MC Snipera muzyka świetna.

Wystarczy po prostu wyrzucić z życia to co ciągnęło na dół.

• popelnianie samobojstw przez muzyke :| no :lol3: taki sam bezsens jak nagonka ze przez piosenki MM dzieciaki w amerykanskich szkolach strzelaly do siebie jak do kaczek :hyhy:

popelnianie samobojstw przez muzyke :| no
    taki sam bezsens jak nagonka ze przez piosenki MM dzieciaki w amerykanskich szkolach strzelaly do siebie jak do kaczek

• Te samobójstwa nie były popełniane przez muzykę, osoby te po prostu podczas odbierania sobie życia słuchały tej piosenki. A znaleźliście tłumaczenie tekstu?? Ja tej piosenki słuchałem czytając jej przetłumaczony tekst, a jest on tu: http://www.poema.art.pl/site/itm_2267.html

Te samobójstwa nie były popełniane przez muzykę, osoby te po prostu podczas odbierania sobie życia słuchały tej piosenki. A znaleźliście tłumaczenie tekstu?? Ja tej piosenki słuchałem czytając jej przetłumaczony tekst, a jest on tu: http://art.pl/site/itm_2267.html

• obadam

obadam

>> keep calm and hack the planet..

• lepsza jest Goodbye Cruel World (żegnaj okrutny świecie) Pink Floydów, taka klimatyczna, spokojna, a jednak po przesłuchaniu całej pierwszej płyty (ta piosenka znajduje się właśnie na końcu pierwszej płyty) albumu The Wall (oczywiście wiedząc o czym mówią teksty) czuje się jej moc. wyraża wiele poprzez kilka zdań ciągle ją sobie śpiewam uwielbiam The Wall i polecam, jest świetna, ale tylko pod pewnym warunkiem - trzeba ją rozumieć, czytać, to, co nie napisano, to co w niej ukryto na samym dnie, a jednak jest czy ja jestem normalna? (pyt. retoryczne - przyp. od autora)

lepsza jest Goodbye Cruel World (żegnaj okrutny świecie) Pink Floydów, taka klimatyczna, spokojna, a jednak po przesłuchaniu całej pierwszej płyty (ta piosenka znajduje się właśnie na końcu pierwszej płyty) albumu The Wall (oczywiście wiedząc o czym mówią teksty) czuje się jej moc. wyraża wiele poprzez kilka zdań

ciągle ją sobie śpiewam

uwielbiam The Wall i polecam, jest świetna, ale tylko pod pewnym warunkiem - trzeba ją rozumieć, czytać, to, co nie napisano, to co w niej ukryto na samym dnie, a jednak jest

czy ja jestem normalna? (pyt. retoryczne - przyp. od autora)

'Kiedyś nazwano diabła ojcem kłamstw. Lecz można by sądzić, że u kogoś, kogo grzechem była ponoć duma, kłamstwa pozostawiałyby gorzki smak w ustach. Są zbyt łatwe. Zbyt oślizgłe. To narzędzie tchórza. Mam zatem teorie, że kiedy diabeł czegoś od ciebie chce, w ogóle nie kłamie. Mówi ci dokładną, dosłowną prawdę. I pozwala bys sam znalazł własną drogę do piekła.'

• pff... chyba wolalbym sie pociac przy enrique...;] byle nie przytym.

pff... chyba wolalbym sie pociac przy enrique...;] byle nie przytym.

• A znacie może jakieś jeszcze piosenki po, których mogą wpaść do głowy myśli samobójcze, bądź które są o samobójstwie?? Najbardziej chodzi mi o ich tekst.

A znacie może jakieś jeszcze piosenki po, których mogą wpaść do głowy myśli samobójcze, bądź które są o samobójstwie?? Najbardziej chodzi mi o ich tekst.

• enrique iglesias - hero :)

enrique iglesias - hero

• Hehe raczej nie chodziło mi o coś takiego, ale każdy popełnia samobójstwo przy jakiej muzyce mu się podoba :P:P

Hehe raczej nie chodziło mi o coś takiego, ale każdy popełnia samobójstwo przy jakiej muzyce mu się podoba

Wątek został zamknięty.

JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI? x ads

Otrzymałaś kupon na darmowe lekcje angielskiego.

3 MIESIĄCE NAUKI MOŻESZ MIEĆ GRATIS.
Odbierz kupon rabatowy